Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop toshiba satellite p770 - dysk twardy w slocie po cdromie wiesza się

01 Gru 2015 21:25 537 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam laptopa toshiba satellite P770, win7 home, i7, 8gb ram i wsadziłem do niego ostatnio dysk ssd (crucial bx100, 250gb) w miejsce hdd (toshiba mk6475gsx, 640gb). Sam hdd umieszczony został w slocie po cd romie przez adapter. Oczywiście system jest na ssd, na hdd tylko pliki, żadnych programów. Przez pierwszy miesiąc wszystko działało jak należy potem zaczęły się pojawiać bluescreeny, obecnie system bardzo często się wiesza podczas np próby zapisania czegoś na hdd z poziomu przeglądarki (choć zdarza się to również bez konkretnej przyczyny) i komputer wymaga nie tyle restartu co przywracania systemu do ostatniego punktu. Problem jest na tyle duży, że samo załadowanie trybu przywracania lub później ładowanie systemu również wiąże się z zawiechami co niemiłosiernie mnie denerwuje. Po wyjęciu hdd problemy ustają. Wydaje mi się, że dysk hdd ma problemy z łączeniem się lub zasilaniem, czy można temu jakoś zaradzić? Dodam jeszcze, że mam dużo programów od toshiby, które mogą w tej kwestii mieszać ale nie wiem co można usunąć a co nie i czy w ogóle ma to sens. Będę bardzo wdzięczny za pomoc
    pozdrawiam
    michał
  • Poziom 43  
    Wrzuć SMART tego dysku.
  • Poziom 2  
    Problem polega na tym, że teraz po wypięciu go i wsadzeniu ponownie nie jestem w stanie w ogóle odpalić systemu, wiesza się przy logo windows. jak tylko wyjmę hdd to wszystko gra ale system przestał go widzieć. spróbuję na stacjonarnym, może to chwile potrwać

Dodano po 16 [minuty]:

Cóż, sprawa wygląda następująco: po podłączeniu do stacjonarnego ruszył autostart i po wejściu na sam dysk pojawił się bluescreen. Odłączyłem ten felerny dysk ale stacjonarny już się nie podniósł, po przywracaniu systemu ciągle są bsody. chyba nie będę ryzykował i po prostu kupię nowy hdd na dane w lapku, jeśli dysk był przyczyną problem zniknie, jeśli nie tylko dysk to jutro dam znać

edit:

Mam dane smart. Żaden komputer nie jest w stanie użyć tego dysku jako dodatkowy. Jest jeszcze na nim działający system, którego nie usunąłem (jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie). W każdym razie na laptopie nie jest już wykrywany w slocie na cd rom.