Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G40-30 - Wentylator nie pracuje.

02 Gru 2015 11:12 999 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Ostatnio zakupiłem laptop wymieniony w temacie trochę go ulepszyłem dysk SSD i RAM 8GB i oryginalnie był system Windows 8.1 nie spodobał mi się zbytnio a posiadałem oryginalny Windows 7 64 przeinstalowałem system sterowniki od Lenovo wraz z biosem zainstalowane i ostatnio zauważyłem że nie pracuje wentylator w biosie nie ma żadnej zakładki na temat chłodzenia dodam ze jest bardzo okrojony pobrałem program SpeedFan i myśląc może zmiennie krzywki pracy wentylatora a tu niespodzianka nie wykrywa wiatraczka cały czas pracuje na chłodzeniu pasywnym laptop ma z 2 tygodnie wiec mało prawdopodobne że padł od szukania w google głowa mnie już boli nic na ten temat nie ma. Dodam tylko że wentylator na Windows 8.1 pracował normalnie już nie wiem co mam zrobić z tym faktem temperatura w spoczynku 40stopni w obciążeniu 60/70 a na klawiaturze można jajecznicę smażyć. Dzięki za pomoc z góry.
    PS. Dodam że fabryczny dysk 500gb 5400obr padł po tygodniu zaczął dziwnie chrobotać jak by coś tarło i wtedy na dysk SSD zainstalowałem 7 oficjalnie nie oddawałem laptopa na gwarancję bo bym poczekał a ten dysk to makabryczny trup zanim on przeliczył to herbatę zdążyłem zaparzyć.
  • Poziom 30  
    Wiec wymień wentylator skoro nie dział jak nie chcesz spalić procesora i całej reszty. Dysk pewnie miał jakaś wadę od początku mogłeś oddać na gwarancje. System chyba nie ma nic do wentylatora z tego co wiem to bios.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem wentylator jest sprawny prąd do niego też dociera wygląda na to jak by był wyłączony w biosie a tam zakładki za to odpowiedzialnej brak panowie jakieś sugestie propozycje.
  • Spec od komputerów
    Na początek reset CMOS. Jeśli nie pomoże, to kość BIOS do przeprogramowania w zewnętrznym programatorze.
  • Poziom 9  
    Restart COMOS następuje przez wyjęcie baterii na płycie głównej z tego co pamiętam jeśli dobrze mówię, z tego co widziałem to jest przylutowana a zworki tam nie widzę pokombinuje dam znać jutro a co do programatora to chyba jeśli restart nie pomoże to odpuszczę za wysokie progi oddam wtedy do informatyka niech kombinuje.