Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-7730 podłaczenie głosników

grzesiek989 02 Gru 2015 13:09 2175 8
  • #1 02 Gru 2015 13:09
    grzesiek989
    Poziom 6  

Witam, posiadam amplituner Onkyo model TX-7730 i mam podłączone głośniki pod nie tzn mam zestaw 5.1 ale obecnie podłączone są duże kolumny, zestaw firmy AKIRA model BK-199. Chce podłączyć jeszcze tylne dwa małe głośniki i mam pytanie czy na dołączonym zdjęciu gdzie są już głośniki podłączone u góry można na dole podłączyć jeszcze dwa mniejsze te co się z tyłu pomieszczenia montuje ? czy tylko samo stereo ?

Amplituner Onkyo TX-7730 podłaczenie głosników Amplituner Onkyo TX-7730 podłaczenie głosników

0 8
  • #2 02 Gru 2015 13:34
    Enterek
    Poziom 17  

Głośniki możesz podłączyć pod te niższe złącza ale nie otrzymasz żadnych efektów przestrzennych tylko zwykłe stereo, dokładnie to samo co na przednich. Dostaniesz coś, co się nazywa quassi quadro. Czyli stereo ale na 4 głośnikach.

0
  • #3 02 Gru 2015 13:35
    voyytas
    Poziom 15  

Raczej nic tym nie osiągniesz...myślę że to drugie, niezależne wyjście z końcówki - przełączasz się pomiędzy nimi przełącznikiem Speakers A/B. Jeżeli się mylę to koledzy poprawią.

0
  • #4 02 Gru 2015 18:51
    grzesiek989
    Poziom 6  

Konkretnie mi chodzi aby grala z nich muzyka bo nie zalezy mi na jakimś super efekcie bo robie sylwestra w większym pomieszczeniu ok 30 m2 i chce aby z drugiej strony pomieszczenia cos gralo by dźwięk byl przestrzenny zastanawiam sie jakiej grubości musi miec przekrój kabla. Kiedys znalazłem stronę gdzie bylo opisane jakiej grubości kable musza byc do danej mocy.

0
  • #5 02 Gru 2015 19:07
    Enterek
    Poziom 17  

No to muzyka bez problemu zagra w stereo i wprawdzie moc się nie zwiększy ale dzięki dwóm głośnikom więcej będziesz miał lepsze pokrycie, więc i efekt finalny lepszy.
    Sprawdź tylko jaka jest minimalna dopuszczalna rezystancja głośników w tym wzmacniaczu przy podłączeniu wszystkich 4 wyjść, żeby go nie spalić. Powinno być w instrukcji lub na tabliczce znamionowej.
    A te drugie, mniejsze głośniki mają odpowiednią moc? Nie mogą być mniejszej mocy niż wzmacniacz, a nawet powinny mieć nieco większą moc.
    Przekrój kabla zależy nie tylko od mocy ale również jego długości. Im dłuższy tym większy przekrój potrzebny. Nie znam ani jednego ani drugiego :)

0
  • #6 04 Gru 2015 11:58
    grzesiek989
    Poziom 6  

Witam, jeśli chodzi o parametry amplitunera to takowych nie posiadam bo kupiłem go bez instrukcji itd ale znalazłem na necie wiec może pomoże.

Dane Techniczne Onkyo TX-7730:

Wyjście 4 Ohm - 2 x 100 W
    Moc wyjściowa 8 Ohm - 2 x 75 W
    Wejścia RCA - gramofonowe cd TAPE1 / 2 VCR1 / 2
    Wyjścia - klipsy
    Korekty - bas treble głośności
    Tuner - cyfrowy AM / FM

Made in Japan
    Wymiary 435/135/345 mm

Info - Jakość odbiornik tranzystorowy. Kondensatory filtrujące Elna dla audio 8200uF / 50V.

Zdjęcie z tyłu amplitunera

Dane Techniczne AKIRA BK-199:

Tutaj zaś dam zdjęcia tabliczek z tyłu głośników

Duże kolumny

Tylne Kolumny

Przód Centralny:

0
  • #7 04 Gru 2015 14:04
    Enterek
    Poziom 17  

Tych głośników nie możesz podpiąć do tego wzmacniacza w tradycyjny sposób, ponieważ są to głośniki aktywne i posiadają wbudowane wzmacniacze.
    Mógłbyś wprawdzie podłączyć je do tego wzmacniacza korzystając z wyjść TAPE-1 REC albo VCR-2 OUT ale nie będziesz miał wtedy regulacji głośności, więc to trochę bez sensu.
    A jakie planujesz źródło dźwięku? Komputer czy coś innego?

0
  • #8 04 Gru 2015 14:13
    grzesiek989
    Poziom 6  

Czyli nie mogę podłączyć pod dolne wejścia speakers ? chce podłączyć laptopa pod wejście PHONO czy proponujecie inne wejscie ? zamówiłem kabel RCA - Jack do podłączenia taki

a powiedzcie jaki kupić kabel pod te tylne głośniki, wiem że z miedzi i dwu żyłowe ale chodzi o średnice ?

0
  • #9 04 Gru 2015 17:19
    Enterek
    Poziom 17  

Ani pod dolne ani górne, bo to są wyjścia przeznaczone do bezpośredniego sterowania głośnikami. Twoje kolumny mają wbudowane wzmacniacze, a przynajmniej tak to wygląda z opisu na tabliczkach. Chyba, że to jest cały zestaw z jakimś amplitunerem czy całym klockiem do kina domowego.
    W necie nie udało mi się znaleźć szczegółów tego zestawu, więc podeślij może fotki całego tylnego panelu głośników (wraz ze złączami) to się wyjaśni.

0