Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony f220 - Podłączenie subwoofera do wzmacniacza przez jack ?

02 Gru 2015 15:04 1260 15
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie posiadam wzmacniacz stereo sony f220 i do tego kolumny stx f-130n brakuje mi trochę w nich basu. Patrzyłem na te subwoofery Yamaha YST-SW012 i Yamaha YST SW030. Zastanawiam się tylko czy jak podłącze je do gniazda słuchawkowego w wzmacniaczu to wszystko będzie dobrze grało? Z góry dzięki za pomoc.

A może polecicie jakieś inne subwoofery do 400zł
  • Poziom 43  
    Witam!
    Ponieważ są to subwofery aktywne, więc mogą być wysterowane sygnałem z gniazdka słuchawkowego - nic się nie stanie.
    "Moc" wezmą z sieci.
  • Poziom 9  
    A mam jeszcze jedno pytanie jakim kablem połączyć ten subwoofer Yamaha YST-SW012 bo wyjście jest RCA a wejście w wzmacniaczu jest Jack 6,3 czyli bd musiał podłączyć jack - 2x rca przy czym podłączam jeden z dwóch kabelków(który?) a ten co zostanie zakleić taśmą albo czymś innym żeby zwarcie się nie zrobiło?
  • Poziom 43  
    Najkorzystniej by było kablem w ekranie. Ekranem do masy. Sprawdź, który styk w RCA jest do masy.
  • Poziom 9  
    Kablem w ekranie tzn chodzi o przewód ekranowany. Ekranem do masy? a jak sprawdzić który jest do masy. sory za te pytania ale jestem zielony i nie chcę zrobić czegos źle ;)

• Poziom 43  
    Rzuuf napisał:
    Ponieważ są to subwofery aktywne, więc mogą być wysterowane sygnałem z gniazdka słuchawkowego - nic się nie stanie.

Jesteś tego pewny?
    Wiesz czym różni się subwoofer aktywny od pasywnego, co to jest wejście nisko poziomowe?
    @kornik125p NIE podłączaj w ten sposób ponieważ możesz uszkodzić subwoofer, w najlepszym wypadku będziesz miał strasznie przesterowany dźwięk. Poszukaj subwoofera z wejściami wysokopoziomowymi (hi input).
  • Poziom 18  
    Może zamiast aktywnego kup dwa pasywne i pod wyjście głośników "B"

• Poziom 43  
    spokojan napisał:
    Może zamiast aktywnego kup dwa pasywne i pod wyjście głośników "B"

Które wtedy zagrają pełnym pasmem, co mija się z koncepcją.
  • Poziom 18  
    Po prostu wkładamy do cewkę powietrzną i kondensator i mamy filtr dolnoprzepustowy.

Dodano po 6 [minuty]:

Poza tym na zdjęciu jest że sw012 ma pojedyńcze wejście typowe obecnie a więc musiał byś zastosować sumator kanałów + dopasowanie poziomów.Ten sub nie posiada przełącznika fazy co może stworzyć następny problem zgodności.
  • Poziom 9  
    A subwoofer stx s200n ma dobre wyjście? Nie znam się więc liczę na dokładne opisanie normalnymi słowami ponieważ nie chce czegoś uszkodzić :( Najbardziej pasuje mi ten subwoofer Yamaha YST-SW012 bo nie jest za drogi. Mój pokój ma 12m2 więc za duży on nie jest. A może jakoś w prosty sposób da radę przerobić ten wzmacniacz no nie wiem...? A jak bym subwoofer podłączył do rec out ?
  • Poziom 18  
    Możesz ale nie unikniesz dołożenia sumatora kanałów natomiast stx posiada wejście liniowe obu kanałów a i też przełacznik fazy 0/180 .Pod względem technicznym będzie chyba lepszy a jak gra to nie wiem-pozdro
  • Poziom 9  
    Grać gra całkiem ok bo już go słuchałem. Jak go kupię to wtedy mogę spokojnie podłączyć pod gniazdo słuchawkowe bez stosowania jakiś sumatorów itp? A jeszcze jak wygląda taki sumator i czy można go gdzieś kupić czy sam muszę tworzyć :) ?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Słuchawkowe może przesterować wejście,w ostateczności przewód słuchawkowy z potencjometrem od starych słuchawek bo skoro brak Ci wiedzy to lepiej nie kombinuj,możesz też przez recout ale czy to dobre nie praktykowałem pod względem jakościowym .
  • Poziom 9  
    Czyli basu mieć nie będę :( Dzięki za wszelką pomoc. Nadal jestem otwarty na jakieś pomysł.

Przeglądałem przed chwilą strych i zobaczyłem kino domowe Panasonic sa ht545 z subwooferem który jest w pełni sprawny i czy mogę podłączyć to kino domowe z subwooferem do mojego sony f220 podłączył bym to kablem rca od rec out(sony) do aux w kinie domowym. Będzie to działać ? sub ma w max 110w kolumny jakie mam to STX F-130. Jak by to działało to miałbym czas żeby odłożyć i kupić sub stx s-200n lub s-250 jak mówicie że będzie on dobrze działał :)

Sony f220 - Podłączenie subwoofera do wzmacniacza przez jack ?
  • Poziom 18  
    W zamęcie zajęć zapomniałem wspomnieć że korzystanie z wyjścia słuchawkowego też może wymagać modyfikacji(wtyk słuchawkowy odłącza kolumny) taże trzeba wrócić prawdopodobnie do wyjścia rec ,po prostu podłącz przewodem chinch/chinch z tym swoim panasonikem pod wejście aux i posłuchaj,jak Ci odpowiadać taka konfiguracja to ok.:?:
  • Poziom 9  
    Wyjście słuchawkowe nie odłącza kolumn :) Podłączyłem tego panasonica i jest całkiem ok ale ten sub ma swoje lata i trochę kijowo brzmi z tymi kolumnami co mam jest strasznie twardy i dudniący. Sub gra tak samo czy jest konfiguracja komputer-panasonic-sub czy komputer-sony f220-panasonic-sub połączenie nie wpływa na jakość. Dowiedziałem się że kumpel ma stary aktywny subwoofer(wejście rca) nie gdzie nie było nazwy a on sam nie wiedział co to jest coś podobnego do KODA SW952. Wpadł z nim do mnie podłączyliśmy chinch/chinch. I bajka taki dźwięk jak oczekiwałem miękki, ładnie nisko schodził nie buczał nie dudnił. Niestety kumpel sprzedać nie chce ;c i nie wiem czy na dłuższą metę to połączenie nie zabije suba :/ gdzieś w kwietniu(może trochę wcześniej) pewnie sprzedam tego sony i kupię jakiś dobry używany albo tani nowy amplituner tylko do tego czasu chciałbym jakoś przemęczyć z tym sony