Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider Electric Altivar 212 jak ustawić dwie prędkości?

danielkk 02 Dec 2015 15:35 1641 2
    danielkk
    Level 31  
    Witam mam falownik Shneider Electric 7.5kW i potrzebuje podpiąć go w taki sposób by osiągnąć dwie prędkości 25Hz i 50Hz.

Mój problem polega na tym, że wiem jak wysterować go przód tył, wiem jak podpiąć potencjometr dla płynnej regulacji ale tu nie wiem jak sie do tego zabrać.

Mam napięcie 24V z falownika a programowalne wejścia analogowe maja zakres 0-10V.

Czy jest jakaś opcja żeby za pomocą dwóch sygnałów 24V DC sterować ten falownik. Będę wdzięczny za wszelka pomoc i wskazówki.
  • Helpful post
    rjkaja1
    Level 14  
    Przesyłam parę informacji , które jak mam nadzieję pozwolą zrealizować to zadanie:

1.
    "
    For up to three preset speeds, use tw
    o logic inputs for functions 6 and 7 " - str 91, 112 w manualu

2. Manual
    http://www.taco-hvac.com/uploads/FileLibrary/atv212_programming_manual_en_s1a53838_01.pdf

3.
    str 42 - przykład schemat dla 7 prędkości ; strona 91 - wybór prędkości przez wysterowanie wejść logicznych

Prędkości są wstępnie ustawione fabrycznie jak w tabelce - można potestować . Zmienić je także można.

Powodzenia
    danielkk
    Level 31  
    Witam, troche zabawy z kabelkami i w ustawieniach tak jak kolega powyżej napisał i wszystko działa tak jak powinno. Dziękuje za pomoc temat rozwiązany