Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2165W - Przeróbka fixem drugiego tonera

02 Gru 2015 16:45 1032 4
 • Poziom 17  
  Posiadam drukarkę Samsung ML-2165W z oryginalnym tonerem na którym ostatnio przeprowadziłem przeróbkę fixa. Dosypałem też proszku do tonera i wszystko sprawuje się ok. W między czasie kupiłem nowy pełny toner (zamiennik). Chciałbym mieć 2 tonery, które będę samemu uzupełniał.
  Czy w tej sytuacji mogę przeprowadzić fixa również na tym zamienniku? Czy po tym obie kasety (tonery) będą działać?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  Jeśli wgrałeś fixa to oznacza, że Twoja drukarka powinna akceptować każdy toner, nawet taki bez chipa. Nie musisz już niczego więcej robić, tylko korzystać z drukarki. Każde jej wyłączenie i ponowne załączenie będzie skutkowało wyzerowaniem licznika ilości wydruków oraz poziomu tonera. to ty sam zdecydujesz kiedy zaprzestać używania tonera - wtedy zapewne, gdy jakość wydruku będzie bardzo niska.
 • Poziom 17  
  Przy generowaniu fixa miałem do wyboru z ochroną przez aktualizacją i bez niej. Wybrałem bez ochrony. Lecz poźniej zdałem sobie sprawe, że lepiej byłoby się zabezpieczyć przed przypadkową aktualizacją. Pytanie: czy dobrze zrobiłem nie blokując drukarki przed aktualizacją? A jeżeli nie to można to jakoś naprawić (tzn zablokować możliwość aktualizacji)?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Wystarczy abyś pamiętał, żeby nie zgadzać się na oferowaną aktualizację i samemu takowej nie wgrywać. Nie będzie sytuacji, że nowe firmware "samo" się zainstaluje - zawsze jest pytanie czy się zgadzasz.
  A co do ewentualnej "naprawy' to można wygenerowac fixa z zabezpieczeniem przed aktualizacją i wgrać go.
 • Poziom 17  
  Dziękuje bardzo za odpowiedź