Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

integracja centralki alarmowej DSC PC 1616 z systemem domu inteligentnego Fibaro

piosan 02 Dec 2015 17:03 1635 4
Optex
    piosan
    Level 2  
    Witam

Mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia w integracji centralki alarmowej DSC PC 1616 z systemem domu inteligentnego Fibaro?

Jak twierdzi przedstawiciel handlowy Fibaro ma specjalny plug-in do tej centralki ale jak dotąd nie udało mi sie znaleźć nikogo kto by to kiedyś robił i dodatkowo odniósł sukces.

Będę wdzięczny za każde info.

Piotr
  • Optex
    bartek_p
    Level 31  
    Przede wszystkim przydałoby się przywitać.
    PO drugie , jesteś instalatorem czy użytkownikiem końcowym?
    Po trzecie , podjąłeś już jakieś próby ?
    Po czwarte znasz się choć trochę na tym?

Gotowca tu nie znajdziesz, "inteligencja" budynków jest na tyle świeżym ( i drogim) tematem, że nikt nie rzuca złotymi radami na lewo i prawo.

Pytaj z czym masz problem to będziemy myśleć.

Dodano po 3 [minuty]:

Po za tym, czego inteligentnego oczekujesz od tak prostej centrali?
  • Optex
    piosan
    Level 2  
    Witam

Jestem użytkownikiem końcowym i nie oczekuję gotowca. Nie jestem specjalistą od centralek alamowych...

To czego oczekuje to informacji czy ktoś to zrobił z sukcesem i ogólnych wskazówek w jaki sposób np. z wykorzystaniem modułu IP centralki czy tez np bardziej na około...

Na pytanie po co mi ta integracja? Choćby po to żeby wykorzystać zamontowane juz czujki ruchu z systemu alarmowego :)

Piotr
    reweriko

Level 25  
    A sorry że tak zapytam co w Twoim przypadku oznacza sukces ?
    Podajesz temat żadnych konkretów
    Odpowiedz brzmi... Tak są tu ludzie którzy odnieśli sukces w tym temacie.
    mikan4
    Level 26  
    piosan nie wiem na ile poprawili fibaro, ale kiedyś (w zeszłym roku) pod względem bezpieczeństwa ten system był trochę dziurawy, więc podpięcie alarmu pod fibaro (uzbrajanie/rozbrajanie) było bezcelowe, gdyż niestety dziurawy inteligentny budynek = dziurawy alarm...