Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon Pixma G - nareszcie oryginalny tusz Canon w butelkach

02 Dec 2015 18:48 7932 3
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    krzychu22t
    Level 13  
    Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów już korzysta z tuszy GI-490 w innych Pixmach niż G, jak wyglądają pierwsze doświadczenia? Na zagranicznym forum znalazłem coś takiego:
    Link
    Ja osobiście zdecyduję się wykorzystać tylko czarny pigment z tego zestawu, a reszta kolorów to chyba będzie Sudhaus, głównie ze względu na brak czarnego barwnikowego, dla mojej MG6650, którą nabyłem ostatnio. Czekam teraz na przesyłkę z Chin z "wiecznymi" pojemnikami, mam nadzieje że zdążą dojść zanim wykorzystam oryginalne setupy Canona.
    Casper27
    Level 2  
    Może moje doświadczenia komuś pomogą.
    Miałem problem z drukarką MG5150. Problem pojawiał się w postaci albo w przerywaniu drukowania kolorów braku i nierównym druku koloru czarnego. Problem pojawił się przy stosowaniu zamienników Black Point oraz Active Jet (nie do przejścia). Początkowo myślałem, że to sprawa zatkanych dysz. Cuda wyprawiałem, żeby je wyczyścić i udrożnić. W pewnym momencie coś mnie tknęło i przelałem magente do starego zbiornika Active Jet. O dziwo zadziałało. Myślę, że to był problem z gąbką od wkładu z atramentem. Podobna sytuacja była z kolorem czarnym pigmentowym lecz w tym przypadku drukarka drukowała go brzydko chaotycznie i z "ubytkami" Będąc w sumie w obojętnej sytuacji - myślałem już o odstawieniu drukarki na emeryture postanowiłem, że wleje jakiś tusz i zobacze co się będzie działo. Kupiłem tusz Gl-490 (Black) i wlałem go do zużytego oryginalnego wkładu 525. O dziwo działa jak na razie. Czarny drukuje perfekcyjnie. Pomyślałem oryginalny tani tusz canona spróbuje i jak narazie się udało. Pozdrawiam