Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica pomiędzy łożyskami o symbolach FŁT a PPL

12 Cze 2005 13:41 17118 9
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Witam, moze ktos jest zorientowany jak wyglada jakosc PPL w stosunku do FŁT?

FŁT to Kraśnik, a te drugie skąd pochodzą?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Witam
    PPL to łożyska produkowane przez FŁT ISKRA Kielce(obecnieNSK)w wykonaniu silnikowym z luzemC-3.Jakość bardzo dobra w stosunku do badziewia jakie jest teraz na rynku.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Elektrotechnika
    Bleble napisał:

W ofercie Iskry Kielce brak takiego wyrobu jak łożyska toczne

Mój post był odnośnie oznaczeń,póżniej dodałem,że FŁT przejął japoński koncern NSK.W tej chwili wiem że nadal produkują łożyska toczne,a na opakowaniu pisze PPLczerwone litery na niebieskim tle a na odwrocie informacja....A member of the NSK Group MADE IN POLAND-to są właśnie łożyska z dawnej FŁT ISKRA,o czym kol.Bleble może nie wiedzieć i wcale się temu nie dziwię,bo ja jestem bliżej tej fabryki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    PPL od wielu lat używam do bębnów pralek. Drugi raz tych samych wymieniać jeszcze nie musiałem, ale do silników komutatorowych na wszelki wypadek daje bardziej markowe.
    Też jestem ciekawy jak jakość PPL (marka wyłącznie na Polskę) ma się do
    NSK. A w ogóle to dziwne manewry robi NSK. Oficjalnie produkuje tylko NSK, ale na Polskę idzie nikomu nie znana marka PPL, a dla niektórych odbiorców jak np. Antonio Merloni - nadal Iskra.
  • Moderator Elektrotechnika
    Stosuję je także do silników komutatorowych,jak do tej pory niemam z nimi żadnych przykrych doświadczeń.Stosuje także SKF-y ponieważ nie wszystkie rozmiary produkuje kielecki NSK.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 22  
    skryn napisał:
    elektryk2000 napisał:
    moze ktos jest zorientowany jak wyglada jakosc PPL w stosunku do FŁT?

To pierwsze, to gó...o, to drugie ok. Różnica w opakowaniu (niebieskie via czerwone).
    Pozdro.

Potwiredzam,iż FŁT to są do wozu konnego.Wwiększości stosuję SKF-y
    przy obrotach wirowania powyżej 500 .Łożyska PPL są całkiem przyzwoite,
    widziałem je w pralkach Whirlpool.