Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G560 - Ponowna instalacja systemu Win7

02 Gru 2015 19:50 1308 4
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam problem mianowicie z przyciskiem ponownego instalowania systemu. Po kliknięciu na przycisk, który jest umieszczony obok przycisku zasilania, następuje normalne załadowanie win 7 a powinien uruchomić się program z ukrytej partycji dysku instalujący system na nowo wraz ze wszystkimi sterownikami. Podobnie dzieje się gdy już jestem w win7. Wyskakuje okienko z trzema opcjami (jak na obrazku), klikam przywracanie -> następnie reset.

Lenovo G560 - Ponowna instalacja systemu Win7

Ponownie włącza się Win7 zamiast OneKeyRocovery.

Mam pewne przypuszczenia skąd mogło się pojawić.
    Zainstalowałem jakiś czas temu kack/cheat to gry Metin2. Czy mogło mi to aż tak namieszać?
    Czy ma ktoś na to jakąś receptę? Co zrobić by ponownie postawić system umieszczony przez producenta laptopa na ukrytej partycji dysku.
    Windosowe "Zarządzanie komputerem" pokazuje ukrytą partycję.
    Jeśli chodzi o "nieudaną serię" to muszę dodać, że kiedyś to chodziło i nie raz z tego korzystałem. Niestety dziś nie działa.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 13  
    Jeśli, jak piszesz, jest ta ukryta partycja to proponuje zabootować komputer z pendrive'a z GParted i przestawić flagę partycji recovery (tej ostatniej) na "boot". Restart przyciskiem zasilania i recovery powinno ruszyć z automatu. Po zakończeniu i kolejnym restarcie reszta ustawi się sama.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zamieść screena z zarządzania dyskami.
  • Poziom 31  
    Jeśli nie możesz przywrócić systemu z ukrytej partycji recovery to masz w Onkey recovery taką opcje "Utwórz dysk odzyskiwania" wypal płyty i zainstaluj z nośnika DVD.
  • Poziom 13  
    Napisałem powyżej o prostym sposobie, jednorazowe przestawienie flagi dla partycji Recovery na "boot" i temat rozwiązany.
    Problem będzie jeśli ta partycja lub jej zawartość jest w jakiś sposób uszkodzona. Wtedy wypalanie płyt OKR nawet nie pomoże.