Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki laptop od Lenovo z Windows 8.1 kupić do pracy i grania? Do 3300 zł.

Abaddon_ 02 Dec 2015 20:52 948 20
    Abaddon_
    Level 9  
    Witam Stanąłem przed wyborem laptopa. Chciałbym podjąć jak najlepszą decyzję, co do wyboru dlatego proszę Was o pomoc w wyborze. Jedyne moje zastrzeżenie jest takie że laptop musi być z firmy lenowo (niezależne ode mnie) i musi posiadać system operacyjny najlepiej win8.1. Cena to około 3300zł w porywach do 3400zł. Laptop ma służyć do normalnej pracy, ale w wolnych chwilach także do grania. Rozglądałem się trochę na stronie x-komu, trochę na allegro i mam jeszcze większe dylematy niż przed tym. Laptop chciałbym kupić normalnie w sklepie, dlatego prosiłbym o podanie ewentualnych linków ze sklepów które mają fizyczny byt i da się je znaleźć w Katowicach i okolicach.

Dodam może przykładowy model który oglądałem

http://allegro.pl/lenovo-z51-70-i7-5500-8gb-1tb-r9-m375-win8-260zl-i5802736184.html

Boję się tylko o to że ta karta graficzna jest dość słaba, chyba że się mylę to mnie poprawcie.
    Abaddon_
    Level 9  
    Podałem link do przykładowego laptopa. Chciałbym taki o zbliżonych parametrach. Co zatem polecasz w tej cenie?
    zakopek9g
    Level 17  
    Powiedziałem na razie że tego konkretnie nie polecam.

Jak będę wiedział coś więcej o zastosowaniu, potrzebach, preferencjach to coś podpowiem, na razie nic nie powiedziałeś to co mam proponować
    Abaddon_
    Level 9  
    Ok wydawało mi się że dosyć jasno sprecyzowałem co mnie interesuje, dodatkowo cena determinuje jakość takiego laptopa, ale ok, napisze jak chciałeś

-Laptop ma być przeznaczony dla mnie (25lat)
    -Windows 8
    -15'6, waga nieistotna
    -dysk - chciałbym mieć dysk hdd 1Tb i drugi ssd 120gb, napęd optyczny niepotrzebny, ewentualnie dysk hdd plus napęd, a sam sobie dokupię dysk ssd i włożę w miejsce napędu, ale to chyba grozi utratą gwarancji (poprawcie mnie jeśli się mylę)
    - cena to około 3300zł
    - laptop będzie używany głównie w domu wiec jakaś niewiadoma jaka wytrzymałość nie jest potrzebna
    - rozdzielczość fullHD, matryca matowa, podświetlona klawiatura
    - kolor na pewno ciemny z zewnątrz, może być srebrny w środy, albo też ciemny
    - gry - nie zamierzam go kupować tylko do grania, no, ale wiadomo, gry przynajmniej na średnim poziomie, muszą chodzić bez problemu
    - jestem trochę ograniczany tą marką lenovo, ale zobaczmy co uda się fajniejsze znaleźć niż to co podałem wyżej

Mam nadzieję że taki opis wystarczy, jak nie to pytaj dalej.
    Abaddon_
    Level 9  
    A coś tańszego z lenovo? Zależy mi na tej podswietlanej klawiaturze.
    wariato
    Level 43  
    Poszukaj Y50-70 z i5 4210H, 4/8GB ram oraz GTX 960M.
    wariato
    Level 43  
    Abaddon_ wrote:
    Rozumiem, że tego AMD Radeon R9 M375 do gier nie polecacie?

Niekoniecznie, to słaba karta poza tym bywają problemy ze sterownikami i przełączaniem grafik w trybie 2D/3D.

Tak chodziło mi o tego y50-70 tylko jakoś drogo go znalazłeś w agito jest za 3200 http://www.agito.pl/laptop-lenovo-y50-70-15-6...ystkie&utm_content=12152792[quote:00581b6230="Abaddon_"> target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink">http://www.agito.pl/laptop-lenovo-y50-70-15-6...ystkie&utm_content=12152792[quote:00581b6230="Abaddon_ wrote:
    czy ma to duże znaczenie jeśli chodzi o gry?

Zależy w jakich grach, jeżeli jesteś niedzielnym graczem to i5 ci spokojnie wystarczy do większości gier.
    Abaddon_
    Level 9  
    tylko że tej mój jest z systemem, a Twój bez, z systemem i tej mój ma matową matryce, z tego co widzę to w x-kom jest najtaniej
    wariato
    Level 43  
    System to nie problem dziś. Matowa matryca jednak ma większy plus.
    Abaddon_
    Level 9  
    wiem, że system to nie problem, ale ten musi mieć oryginalny. matowa matryca jest na pewno na plus. Powiedzcie mi jeszcze, w tym laptopie nie ma napędu optycznego, rozumiem, że miejsce to jest puste i można tam włożyć dysk ssd? czy grozi to utratą gwarancji?
    zakopek9g
    Level 17  
    Abaddon_ wrote:
    wiem, że system to nie problem, ale ten musi mieć oryginalny. matowa matryca jest na pewno na plus. Powiedzcie mi jeszcze, w tym laptopie nie ma napędu optycznego, rozumiem, że miejsce to jest puste i można tam włożyć dysk ssd? czy grozi to utratą gwarancji?

Y50-70 tylko jeden dysk, dopiero następca Y700-15 ma slot M.2
    Abaddon_
    Level 9  
    czyli co nie ma w ogóle możliwości włożenia drugiego dysku?
    zakopek9g
    Level 17  
    Nie tylko podpięte na USB 3.0
    Abaddon_
    Level 9  
    Trochę słabo. Kurcze szukałem i nie znalazłem z lenovo o podobnych parametrach tylko z opcją na drugi dysk zamiast napedu
    zakopek9g
    Level 17  
    Lenovo cały czas było najtańsze
    wariato
    Level 43  
    Abaddon_ wrote:
    nie znalazłem z lenovo o podobnych parametrach tylko z opcją na drugi dysk zamiast napedu

Starsze Y510p miało taką możliwość w zatoce na DVD oraz slot M.2. Większość 15'' nie daje opcji włożenia 2 dysku. Jedynie w 17'' jest więcej miejsca i bywa opcja dołożenia drugiego dysku 2.5''
    Abaddon_
    Level 9  
    W x-komie ten lapto jest niedostępny;/ zaproponowali mi inny który różni się tym że ma 8, a nie 4gb ramu i jest 270zł droższy.

W prolinie znalazłem ten sam model
    http://proline.pl/?p=59-443991

A jak Wy uważacie, pchać się w ten dysk hdd i ewentualną podmianę na ssd? czy szukać jeszcze czegoś innego? Czy laptop spełni moje wymagania?