Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja ładowania samochodu elektrycznego

02 Gru 2015 20:59 666 1
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie. Mój problem wgląda następująco. Mam instalację fotowoltaiczną o mocy 5,7 kWp. Energia wyprodukowana transportowana jest do akumulatorów (w sumie 21), ponieważ połączyłem 7 akumulatorów szeregowo w celu uzyskania napięcia 84 V(7x12 V) oraz 3 pętle w celu uzyskania pojemności 530 Ah (2x200+130). Akumulatory te podłączone zostają do ładowarki do ładowania samochodu elektrycznego o parametrach:napięcie 240V i prąd ładowania 32 A. Tak wygląda układ. Moje pierwsze pytanie brzmi czy ten układ ma sens? Moje drugie pytanie czy jak podłączam akumulatory o napięciu 84V do ładowarki 240V to czy będę ładować samochód z mocą 84Vx32A (lub mniej Amp jeśli da się ustawić)x1h=2688Wh? Potrzebuję pomocy, żeby to zrozumieć by móc zaprojektować układ poprawnie. Będę wdzięczny za wytłumaczenie jak największej ilości rzeczy.
  • Poziom 27  
    Nie ma tutaj prostej odpowiedzi, zależy jaka konkretnie ładowarka. Impulsowa może zadziałać nie widząc różnicy. Ale równie dobrze może się spalić mostek prostowniczy lub zwyczajnie nie działać z powodu napięcia niższego niz 110V.
    Transformatorowa ładowarka na pewno nie będzie działać prawidłowo.
    Nie wspominając już że takie amatorskie ładowanie samochodu z bateriami litowymi może doprowadzić do jego wybuchu. Zresztą nie tylko litowymi.