Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik,kotła C.O CompitR510

02 Gru 2015 22:08 720 3
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich serdecznie piszę do was z prośbą o pomoc .
    Posiadam piec na eko-groszek Hef EKO-PLUS o mocy 25 KW i sterownik oraz moduł wykonawczy E510.
    Ogrzewam dom o powierzchni około 120 mkw + Bojler 80l.
    Problem mój polega na tym,że piec łyka ogromne ilości węgla w niewielkim czasie.
    Obecnie moje ustawienia to :
    Temp. zadana :63 stopnie
    Praca podajnika to 7 podań na czas 5 minut
    Dmuchawa chodzi przez cały czas aż do osiągnięcia temp. zadanej na u60
    Piec rozgrzewa się w około 7 minut 20 sekund po czym przechodzi w tryb"Podtrzymywanie" w tym trybie pozostaje przez około 12 minut 10 sekund aż do osiągnięcia temperatury 58 st. Celsjusza.
    Po zasypaniu zasobnika 25kg Eko-groszku dziś jutro już go nie będzie a to nie jest normalne....
    Teraz moje pytanie jak ustawić to ustrojstwo żebym już nie musiał wyrywać sobie włosów z głowy bo zaraz mi ich braknie :idea: .
    Fachowców wołałem już 3 kasy poszło już nawet nie liczę ile i dalej nic...
    Wymieniłem ost. termostat (umieszczony na rurze odchodzącej od pieca do Bojlera) ale dalej problem ten sam....(tu jeszcze sprawa czy termostat musi być owinięty jakimś izolatorem ? )
    P.S
    ust. fabryczne tego modułu są pożal się Boże dziwne.... bo piec zapierdziela jak kobyła na Służewcu ...
    Dołączam wam instrukcje obsługi tego ustrojstwa
    http://www.komfort.info.pl/sites/default/files/Sterownik%20R510%20Compit%20io.pdf
    Poooomooocyyyy :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: luudu...
  • Poziom 31  
    Witam.

Podstawowe pytanie dlaczego nie sterujesz temperaturą pokoi tylko samego pieca.
    Załóż dodatkowy czujnik nadrzędny który będzie reagował na spadki temperatury w pokoju.
  • Poziom 5  
    Od początku w zestawie nie było nic takiego ani żadnego termostatu pokojowego i piec działał dobrze do pewnego momentu aż sterownik zaczął szaleć i był naprawiany i od tamtej pory nie wiem co zrobić z tymi ustawieniami :).Pozdrawiam