Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja akumulatora wkrętarki.

02 Gru 2015 22:55 4389 7
  • Poziom 8  
    Posiadam wkrętarkę Makita 6281D z akumulatorem PA14 (14,4V 1.3Ah) Ni-Cd. Napięcie na akumulatorze wynosi 10,88V.
    Mam takie pytanie czy próbował ktoś i czy w ogóle jest to opłacalne regenerowanie akumulatora na ogniwa Ni-Mh tego typu Link .Na allegro cena tego zestawu wynosi 10 zł co oznacza że 30 zł i wkrętarka powinna działać.
    Ładowarka z tego zestawu ma funkcję ładowania akumulatorów Ni-MH.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Te akumulatory nie nadają się do wkrętarki. Do twojej wkrętarki musisz dać 12 szt.ogniw co daje 3x19=57zł.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawa druga to nie można mieszacz ogniw różnego typu, a z twojego postu wynika że chcesz wymienić tylko uszkodzone ogniwa.
  • Poziom 8  
    Tz. nie zamierzam mieszać akumulatorów, chciałbym od nowa zregenerować akumulator na powyższych ogniwach Ni-Mh.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dobrym sposobem regeneracji uszkodzonych ogniw w baterii do wkrętarki to zrobić z dwóch baterii jedną. Wtedy te dobre które pozostają są mniej więcej w jednej kondycji. A do drugiej obudowy ew. kupić wszystkie nowe ogniwa. :-)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    rafl998 napisał:
    Tz. nie zamierzam mieszać akumulatorów, chciałbym od nowa zregenerować akumulator na powyższych ogniwach Ni-Mh.

Takie akumulatorki nie nadają się do elektronarzędzi. Do wkrętarki trzeba użyć akumulatorów wysokoprądowych. Wpisz w wyszukiwarkę "ogniwa do wkrętarek" i na grafice zobaczysz jakie to.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jeżeli masz dostęp do zgrzewarki to proponuję akumulatorki Ca-Ni z blaszkamiLink.
    Słyszałem także że niektórzy zamiast zgrzewać to lutują te blaszki.A jeśli nie masz zgrzewarki i nie chcesz lutować to możesz spróbować tutaj Link
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ja do swojej wkrętarki (18v 1Ah Ni-Cd) włożyłem 5 ogniw li-ion. Ogniwa te wyjąłem z używanych baterii od laptopów. Ludzie te baterie wyrzucają gdy np. padnie jedno ogniwo, a pozostałe są dobre. Wywaliłem wszystkie, które miały napięcie poniżej 3v (około połowę wywaliłem), a z reszty zrobiłem akumulator. Wkrętarka działa jak nowa i mam dwa razy większą pojemność. Niestety po takiej przeróbce trzeba kupić specjalną ładowarkę do li-ion bo tą ładowarką od wkrętarki nie można ładować li-ion. Regeneracja kosztowała mnie 15 zł.