Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderboard Wear - płytka demo z EFM32 Giant Gecko dla aplikacji wearable

farmerro 02 Gru 2015 23:20 1566 1
 • Thunderboard Wear to płytka demonstracyjna od Silicon Labs posiadająca wszystkie funkcjonalności przydatne w projektowaniu urządzeń wearables i węzłów ekosystemu IoT.

  Podczas wydarzenia TechCon 2015 firma Silicon Labs zaprezentowała niewielką płytkę bazującą na projekcie referencyjnym ARM mbed Wearable, która została oparta o mikrokontroler EFM32 Giant Gecko. Thundeboard Wear odznacza się niskim poborem energii z możliwością dopasowywania profili zasilania w czasie rzeczywistym z poziomu środowiska Simplicity Studio. Płytka z wbudowanym programatorem i debuggerem USB oferuje łączność Bluetooth oraz integruje zestaw sensorów i czujników.

  Zastosowany mikrokontroler z rodziny Giant Gecko to zoptymalizowana dla aplikacji low-power jednostka EFM32GG995F1024, która została wyposażona w rdzeń ARM Cortex-M3 taktowany zegarem 48MHz. MCU posiada 128kB pamięci RAM, 1MB pamięci Flash oraz szereg interfejsów, takich jak SPI, I2C, UART oraz porty PWM, ADC i DAC.

  Na płycie umieszczono 3 sensory oraz przyciski mechaniczne i dotykowe. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji sensor zbliżeniowy/światła otoczenia Si1141, czujnik Si1144 będący optycznym monitorem rytmu serca, 9-osiowy akcelerometr/żyroskop/magnetometr firmy Bosch oraz dotykowy przycisk i slider. Łączność bezprzewodową zapewnia moduł Bluetooth Smart BGM111. Komunikacja z użytkownikiem realizowana jest za pomocą wyświetlacza LCD Sharp o rozdzielczości 128x128 pikseli. Niestandardowe wyposażenie płyty to miniaturowy silnik wibracyjny. Thunderboard udostępnia również slot kart microSD i zewnętrzną pamięć SRAM 256kB. Płytka oprócz złącza USB może być zasilana baterią o rozmiarach monety.

  Programowanie ThunderBoard Wear odbywa się za pomocą mbed Online IDE. Wszelkie kody źródłowe dostępne są na mbed.com.  Źródło:
  https://www.silabs.com/products/mcu/32-bit/Pages/thunderboard-wear.aspx

 • CControls
 • #2 08 Gru 2015 15:24
  kolgreen
  Poziom 14  

  Całkiem ciekawa płytka. W dodatku cena też nie jest powalająca (295,47zł).
  Z tym, że jak na IoT to fajniejsze by było WiFi niż Bluetooth.