Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltron 60u preamp kanał 2 //przerobienie kanału na gitarowy

03 Gru 2015 00:39 972 15
  • Poziom 7  
    1.Witam , mam odpiety potencjometr w drugim kanale przedzmacniacza i slychac takie lekkie buczenie poniewaz suwak tak jakby był w pozycji 10, czy moge odlutowac przewody z płytki kanału drugiego i dolutowac na mase na płycie tw2 lub dolutować na obudowe (one maja mase na obudowie)

2.Czy mozna w kanale 3 albo 4 zmienic jakies wartosci rezystorow zeby lepiej chodził pod gitarą elek.?

Schemat dostepny w necie ten sam co eltron 60
  • Poziom 43  
    Albo jakoś pokrętnie tłumaczysz, albo ja mam kłopoty z percepcją...
    Mógłbyś zamieścić fragment schematu z zaznaczonymi zmianami?

michios11 napisał:
    2.Czy mozna w kanale 3 albo 4 zmienic jakies wartosci rezystorow zeby lepiej chodził pod gitarą elek.?
    Można.
  • Poziom 7  
    1.Kanał 2 ma odpięte przewody od suwaka volume(ale reszta normalnie jest ) i słychać na masie głównej(główny suwak od ogólnej masy tzw.master) tak jakby burczenie z 2-iego kanału ponieważ właśnie ten suwak działa jakby był na poziomie 10 , inaczej tego nie wyjaśnie :p

Najlepiej jakby sie dało usunac ten kanał

2. Ale co dokładnie zmienic:p?
  • Poziom 7  
    Jak przerobic ten kanał na gitarowy ? Chodzi mi o 4 kanał
  • Poziom 42  
    Co konkretnie dla Ciebie oznacza wyrażenie ''przerobić na gitarowy''? Zwiększyć czułość, zmniejszyć czułość, zmienić barwę czy może jeszcze coś innego?
  • Poziom 7  
    Eltrony słyną z tego że kiepsko brzmią , chcę aby w miarę brzmiał i dodać trochę średnich tonów
  • Poziom 42  
    Jaki głośnik jest do niego podłączony?
  • Poziom 7  
    2x Zg603 (gds , gdwt)

sygnał z gitary puszczany przez multiefekt
  • Poziom 42  
    michios11 napisał:
    i dodać trochę średnich tonów

Ten wzmacniacz na kanale 3 i 4 ma trzypunktową regulację barwy, niskie średnie i wysokie. Nie da się tych średnich wyciągnąć potencjometrem od średnich tonów?

michios11 napisał:
    sygnał z gitary puszczany przez multiefekt

Czy w tym multiefekcie jest symulacja głośników?
  • Poziom 43  
    SlawekKedra napisał:
    Ten wzmacniacz na kanale 3 i 4 ma trzypunktową regulację barwy, niskie średnie i wysokie. Nie da się tych średnich wyciągnąć potencjometrem od średnich tonów?

Środek niby się da regulować, ale w tak idiotyczny sposób, ze lepiej jest jej nie dotykać nawet.
    W późniejszych wersjach była już inaczej zrobiona i brzmiało toto nieco lepiej.
  • Poziom 42  
    Masz może gdzieś charakterystyki regulacji barwy tego sprzętu? Ciekaw jestem jak to wygląda
  • Poziom 7  
    Charakterystyka tego wzmacniacza jest tak skopana że powala z nóg, ma on Soprany Echo ( kamera pogłosowa ) i Bas , chce go przerobić tylko dlatego ze nie długo wyprowadzam się i potrzebuję dobre nagłośnienie pod gitare ( posiadam juz power mixer yamahy i kolumny ale je wykorzystam pod mikrofony,klawisz i źródło dźwięku pc,laptop itp)

Też nie chcę kupować dodatkowego piecyka gdyż można z tego coś jeszcze zrobić.

Przedwzmacniacz:

niskie: ±15dB f=40Hz
    wysokie: ±15dB f=16kHz

Pasmo przenoszenia: 35Hz-20Khz
    Dynamika (S/N): 60dB
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Czy jest w tym Twoim multiefekcie symulacja głośników?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jeśli ten przedwzmacniacz jest taki słaby, to pozostaje wymienić go na inny lub wykorzystać tego Eltrona jako końcówkę mocy pozostawiając wszelkie regulacje multiefektowi lub innym efektom. Ponadto wiele by zmieniło podłączenie tego do jakiejś kolumny gitarowej z prawdziwego zdarzenia
  • Poziom 7  
    Ok do zamknięcia , wymienie pare rezystorow starych i zobacze go jeszcze jak sprawa to wyglada z preampami