Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór silnika do napędu stołu obrotowego

rodrigo12 03 Dec 2015 00:41 2268 6
    rodrigo12
    Level 2  
    Witam, potrzebuję napędzić stół obrotowy, lecz jestem w doborze silników początkujący i nie wiem zupełnie jak, liczę na waszą pomoc. Stół o średnicy 1,5m na którym jest ładunek 2000kg, max prędkość obrotowa stołu 14 obr/min.
    Z góry dziękuję za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    wojciech80
    Level 18  
    rodrigo12 wrote:
    Witam, potrzebuję napędzić stół obrotowy, lecz jestem w doborze silników początkujący i nie wiem zupełnie jak, liczę na waszą pomoc. Stół o średnicy 1,5m na którym jest ładunek 2000kg, max prędkość obrotowa stołu 14 obr/min.
    Z góry dziękuję za pomoc

Witam,

Z tego rysunku wczytałem że bardzo przypomina mi to owijarkę do palet.
    Można zastosować silnik na falowniku z wyciągniętym potencjometrem(regulacja prędkości). Oczywiście silnik na przekładni.
    rodrigo12
    Level 2  
    Ok dziękuję a czy dało by radę jakoś te potrzebne 1,2 kW obliczyc z tych danych co podałem?
    wojciech80
    Level 18  
    rodrigo12 wrote:
    Ok dziękuję a czy dało by radę jakoś te potrzebne 1,2 kW obliczyc z tych danych co podałem?

Nie rozumiem cię kolego o co chodzi.
    Podaliśmy tobie jaki zastosować silnik oraz jego sterowanie (potencjometr).
    Możesz dostosować do własnych potrzeb jaka częstotliwości ustawisz na falowniku z taka prędkością będzie się kręcić koło.
    User removed account
    User removed account  
    rodrigo12
    Level 2  
    Witam ponownie, czy ktoś mógł by mi pomóc z wyliczeniem momenu obrotowego potrzebnego do obrotu talerza?