Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei b315 - Huawei B315, połączenie internetowe z klientami

03 Gru 2015 02:45 6117 67
  • Poziom 12  
    Jak w temacie, z netem łączy się ww router (LTE plus). Obecnie z połączenia korzystają 2 urządzenia: tablet z androidem przez wifi, oraz PC z win8.1 podłączony kablem.
    Problem polega na tym, że tablet nie ma najmniejszych problemów z działaniem internetu, natomiast komputer odwrotnie, gdzie jakość netu jest tragiczna. Połączenie z netem przez router jest i nie wykrywa żadnych błędów, ale praktycznie nie otwiera stron albo robi to bardzo długo.

Co może być przyczyna tego, że tablet przez wifi ma lepszą jakośc netu niż PC połączony kablem?
  • Poziom 15  
    Zobacz statystyki, czy windows nie pobiera czasami tony updejtów i nie zapycha łącza sam sobie.
  • Poziom 12  
    To już na szczęście skończył robić wcześniej.
  • Poziom 12  
    Połączenie z netem jest, chodzi o to ze b. Wolno otwiera strony, natomiast na tablecie net chodzi normalnie.

PS. Czy jest możliwość aby win zainstalował jakąś aktualizacje, które mogła spowodować pogorszenie jakości łączą? Przypomniałem sobie że przed aktualizacją net chodził o wiele lepiej.
  • Poziom 15  
    Jak wiesz lepiej to po co pytasz 8-O
  • Poziom 12  
    ??? Chyba mnie kolega nie zrozumiał. Chciałem tylko zaznaczyć że połączenie jest ale nie nadaje się praktycznie do użytku.

Pozostawiłem włączony tylko ipv4.
  • Poziom 15  
    Jaka jest szybkość połączenia. 100Mbps ?
  • Poziom 12  
    1GB/s :) w praktyce 1kb/s
  • Poziom 15  
    Wejdź w zaawansowane ustawienia karty sieciowej i wymuś połączenie 100Mbps.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kabel LAN sprawny, jak są zarobione na nim końcówki?.
    Karta LAN zainstalowana w systemie, w menagerze nie ma wykrzykników?.
  • Poziom 15  
    Pewnie chiński paczkord i się sypie na 1Gbps ;), bo coś autor milczący.
  • Poziom 12  
    StartPage napisał:
    Pewnie chiński paczkord i się sypie na 1Gbps ;), bo coś autor milczący.

Router w prezencie od zacnej firmy PLUS i ich jeszcze bardziej zacnego internetu LTE. W obecnej chwili jestem na wsi i warunki zmusiły mnie do wykorzystania tego wspaniałego rozreklamowanego bezprzewodowego internetu z szybkością światła.

Na codzień w domu mam net z kablówki (Vectra) który działa idealnie z prędkością 60Mbit/s. Spodziewałem się po necie bezprzewodowym problemów ale w życiu bym nie podejżewał, że to jast aż takie gówno, które nie oferuje więcej niż zwykły GPRS w sieciach GSM, poza tym, że już nie płaci się za przesył danych.

Nie pamiętam jaką prędkość reklamują, ale w mieście, czyli przy 100% zasięgu internet ma cholernie duże opóźnienie a prędkość wynosi maksymalnie kilkadziesiąt kb/s !!! :)
    Wyrzucił bym to do śmietnika gdyby nie fakt, że nie mam w obecnym miejscu alternatywy. Jedynie tablet jako tako chodzi co własnie mnie zastanawia, bo nie powinno być róznicy przy żadnym kliencie.

Wracając do tematu, błędów czy konfliktów żadnych nie ma, połączenie widnieje jako "OK", strony otwiera, ale dopiero po ukazaniu sie kilku siwych włosów i paru zmarszczek.
    Tablet otwiera strony po kilkusekundowym czasie oczekiwania.
    Wymusiłem 10M jeśli chodziło o opcję speed & duplex w karcie sieciowej.
    Kabel lany, wygląda na nowy, pochodzi z zacnego zestawu.

ps. w jaki sposób wymusić na karcie sieciowej połączenie wifi? które karta także powinna obsługiwać.
  • Poziom 15  
    Ustaw 100Full duplex i sprawdź.
    WiFi to wifi.
    Ethernet to ethernet.
    Nie wiem w czym problem.
  • Poziom 15  
    Nie masz czasami jakiegoś Avasta czy innego wynalazku ??
  • Poziom 15  
    jimasek napisał:
    Pokaż jak wygląda prędkość na speedtest.net, jaki masz poziom sygnału z BTS-a? Możliwe że musisz wyposażyć się w antenę zewnętrzną

Pisał że na tablecie działa a na PC ledwo stronę ładuje, jak by nie patrzeć nie pasuje do teorii o sygnale.
  • Poziom 12  
    RSII: -83 dBm

Antene zewnętrzną mam zamiar jutro kupić, z pewnością poprawi jakość połączenia, bo nawet na tablecie jest dalekie od tzw "normy"
  • Poziom 15  
    Miałeś speedtest zrobić na PC.
    Speedtesty nie dają realnego wyniku.

Pobrać coś z szybkiego serwera FTP i podać wynik tutaj:
    ftp://ftp.atman.pl/
    Pobierać 5 plików jednocześnie, zsumować wynik razem i tu podać - wynik będzie w megabajtach.
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:
    Speedtesty nie dają realnego wyniku.

Pobrać coś z szybkiego serwera FTP i podać wynik tutaj:
    ftp://ftp.atman.pl/
    Pobierać 5 plików jednocześnie, zsumować wynik razem i tu podać - wynik będzie w megabajtach.

Może megabitach ? W megabajtach to był... daaaawno temu ;) (zwłaszcza w reklamach).
    StartPage napisał:
    Może megabitach ? W megabajtach to był... daaaawno temu

Przeglądarka, lub program pobierający dadzą wynik właśnie w megabajtach.
    A chociaż wiesz jaką masz kupić antenę? Wybór jest szeroki a 95% to szmelc. Kolejna rzecz to czy zaktualizowałeś FW na tym routerze B315 z Plusa do najnowszego. Poprzedni soft nie przełączał anten wewnętrznych na zewnętrzne. No i najważniejsze , jak się przeprowadza w taką lokalizację jak twoja to najpierw robi się testy operatorów, zasięgu, prędkości itp. To internet mobilny i tu nie ma gwarancji. Podaj lokalizację, w której chcesz korzystać z Plusa?
  • Poziom 15  
    To nie jest normalne.
    Pytałem o Avasta czy inne wynalazki ?
    Zrób speedtest na tablecie (tak proforma).
  • Poziom 12  
    Na szczeście sie nie przeprowadziłem tylko jestem tymczasowo, pilnuje mieszkania do końca roku. Decyzja o wyboru netu nie zależała ode mnie. Już i tak się dowiedziałem, że sieć play daje sobie rade o wiele lepiej u sąsiada.

W ogóle nie spodziewałem sie takiej lipy zaledwie 10km od dużego miasta, na otwartym terenie.

Co do anteny to jakąs proponują mi w serwisie za 30zł, dokładnie jaką nie wiem, jutro tam będę. Niestety nie znam się na tym, więc wszelkie rady przyjmę z wdzięcznością.
    Lubisz widać tracić czas. O fachowości tego twojego "serwisu" świadczy fakt, ze proponują ci jakiś śmieć za 30 zł. Widać "fachowcy" pełną gębą. Daj sobie spokój z takimi "specami". Narażą cię na niepotrzebne koszty a o internecie mobilnym mają mniej niż zerowe pojęcie. Masz B315, ten router z Plusa posiada pełną diagnostykę sygnału, więc pokaż jakie są wyniki. Możesz też pobrać z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h i zainstalować na laptopie. Pozwala na bieżąco monitorować parametry sygnału LTE oraz wymuszać konkretne pasmo LTE. Akurat Plus korzysta z dwóch sieci. Pierwsza to LTE1800Mobylandu, druga to LTE800Sferii. Póki co nie wiadoma, z której korzystasz. Podanie lokalizacji pozwoli chociaż sprawdzić z jakiej korzystasz. Do każdej z nich potrzebna jest inna antena. Na LTE1800MHz Plus korzysta z MIMO i 20MHz pasma,teoretyczne prędkości DL do 150Mb/s. Do niej antena Dual LTE 1800MHz. Na terenach wiejskich korzysta z LTE800 , tu pasmo 5MHz ale z SISO więc DL max. 19Mb/s a antena pojedyńcza na 800MHz. I oczywiście nie kosztują 30 zł tylko około 100zł( na 800MHz)-200 zł( Dual LTE1800MHz). Wybór właściwej anteny to jedna z podstawowych zasad , LTE wymaga dobrych parametrów sygnału http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komputerowe/parametry-sygnalu-lte/ To jeden z warunków stabilnego połączenia. Prędkości zależą nie tylko od nich ale też innych czynników. Podaj lokalizację to postaram się pomóc.
  • Poziom 15  
    Spokojnie, nie widzieliśmy wyniku z tabletu, problem jest rzekomo z PC a wy zaraz maszt postawicie.