Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet P2055dn - - wymusza drukowanie dwustronne.

kpodstawa 03 Gru 2015 11:31 2100 4
  • #1 03 Gru 2015 11:31
    kpodstawa
    Poziom 31  

Drukarka HP LaserJet P2055dn wymusza tylko drukowanie dwustronne we wszystkich, niżej opisanych warunkach pracy.

Stan: Używana, poleasingowa.
    Systemy operacyjne: Windows 7 Home, Windows XP SP3 Professional.
    Rodzaj komunikacji: Zarówno USB, jak i LAN (wewnętrzna zapora wyłączona, ochrona dostępu tylko przez ACL).
    Konta użytkowników: Zarówno administracyjne, jak i z ograniczeniami.
    Sterowniki: Dedykowane, opublikowane przez producenta.
    Ustawienia: Domyślne.
    Firmware: Zainstalowany ostatni z opublikowanych przez producenta.

Podjęte działania diagnostyczne.

1.
    Wydruki na kontach z ograniczeniami i administracyjnych dokumentów w różnych formatach - PDF (Adobe Reader, Oracle Report), DOC (MS Office, OpenOffice), TXT (notepad, WordPad).

2.
    Włączenie opcji "ręczny dupleks": pojawia się komunikat o czekaniu na umieszczenie papieru w podajniku, ale drukarka nie zatrzymuje się i drukuje dwustronnie.

Pytanie: Czy to jest możliwe do zmiany w warunkach użytkowych, czy też trzeba oddać drukarkę do serwisu?

Krzysztof Podstawa

0 4
  • #2 03 Gru 2015 11:38
    siewcu
    Poziom 34  

A czy sprawdzałeś w domyślnych ustawieniach wydruku? Panel sterowania, Urządzenia i drukarki, prawym na wybraną drukarkę, Preferencje drukowania, zakładka zaawansowane(ta drukarka też ma dupleks i stworzyła podobny problem):
    HP LaserJet P2055dn - - wymusza drukowanie dwustronne.

0
  • #3 03 Gru 2015 22:15
    kpodstawa
    Poziom 31  

siewcu - dziękuję za zainteresowanie. W ustawieniach zaawansowanych dla tego modelu nie ma czegoś, co wskazywałoby na sterowanie duplekserem. Ustawienia są domyślne i dla bezpieczeństwa ich nie ruszałem.

Co ciekawe, użytkowniczka drukowała z MS Excela poprawnie.

Zainstalowałem dwa sterowniki, które stosuję, jeżeli nie można dobrać dedykowanych: HP Universal Printing PCL 6 (v.6.0.0) i HP Universal Printing PS (v.6.0.0). Z konta administratora oba drukowały poprawnie, ale poczekam do jutra, kiedy przyjdzie użytkowniczka i będzie drukowała z konta "ograniczonego".

Krzysztof Podstawa

0
  • #5 04 Gru 2015 12:14
    kpodstawa
    Poziom 31  

Konto z ograniczeniami drukuje jednostronnie, czyli problem wydaje się rozwiązany. Mam jeszcze inne podejrzenie co do przyczyny wymuszonego drukowania dwustronnego, niż sterownik. Jednak już tego nie sprawdzę.

Otóż na komputerach był zainstalowany sterownik wycofanej z użytku drukarki GDI Brother HL-1030. To była maszyna "dedykowana dla Windows 95". Miała dodatkowo rezydentny menedżer drukowania, sterujący m.in. liczbą stron drukowanych na jednej kartce.

Zanim zamieniłem sterownik HP, usunąłem Brothera i zrobiłem niewielkie czyszczenie rejestru. Nie było to z mojej strony działanie w pełni świadome, raczej odruch porządkowania systemu operacyjnego.

Być może ten leciwy programik z czasów W95 coś bruździł w drukowaniu. Zresztą przekonałem się, że zastosowanie choćby CCleanera i następnie przeładowanie systemu operacyjnego w niektórych przypadkach rozwiązuje problemy z komputerami.

Krzysztof Podstawa

Podsumowanie.

Sprawa jest rozwiązana, ale bez jednoznacznego wyjaśnienia przyczyn. Mimo tego, przy braku dalszych odpowiedzi - zamknę wątek. Jeszcze raz dziękuję siewcu za wsparcie. Traktuję Twoje wypowiedzi jako składniki bazy wiedzy i to nie jest kurtuazja. Odkąd wróciłem do aktywności zawodowej, publikacje Elektrody skutecznie mi się przydają.

K.P.

0