Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran 2003 .TDI 74KW AVQ - Czy to uszkodzona pompa wody?

bodzio1975 03 Gru 2015 13:22 1137 13
  • #1 03 Gru 2015 13:22
    bodzio1975
    Poziom 10  

Witam
    Mam następujący problem
    Touran 2003r silnik AVQ Tdi 101KM
    -Silnik nagrzewa się bardzo szybko 2 km i wskazówka na 90st przy 8st. na zewnątrz.-
    -jazda po mieście podpięty VAG temperatura podchodzi do 97 st.
    -z nawiewów leci ciepłe powietrze i podczas jazdy gdy włączę nawiew ciepłego powietrza temp. spada do 90,91st.
    -wąż górny chłodnicy ciepły ale nie gorący i można go dotknąć
    -wąż dolny zimny bądź letni
    -Płyn w zbiorniczku czysty temp. około 65st
    --Przy 92 st włączają się wentylatory --co jest denerwujące
    Przy szybkiej jeździe po autostradzie 130-140 km/h temperatura rosła do 115st lecz nigdy nie osiągnęła czerwonego pola-
    Rozrząd robiony wraz z pompą Oryginalną 65 000 km temu
    Sytuacja stwierdzona po wymianie czujnika temperatury G62
    -Widoczny niewielki wyciek z dołu chłodnicy przy większym wiatraku--dolewka płynu około 0.5 l na 2000km
    -Po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego lekkie psyknięcie powietrza.
    -Olej czysty
    --Dodam jeszcze że na zimnym silniku i wolnych obrotach silnika po ściągnięciu małego wężyka ze zbiorniczka wyrównawczego---płyn się leje
    Proszę o porady jak stwierdzić czy to pompa lub coś innego
    Dodam jeszcze że na zimnym silniku i wolnych obrotach silnika po ściągnięciu małego wężyka ze zbiorniczka wyrównawczego---płyn się leje

• Fibaro
  • #2 03 Gru 2015 16:39
    jarciu_11
    Poziom 20  

Nie szukaj dziury w całym włącza ci się dogrzewacz i wszystko jest prawidłowo

• #3 04 Gru 2015 16:06
    bodzio1975
    Poziom 10  

jarciu_11 napisał:
    Nie szukaj dziury w całym włącza ci się dogrzewacz i wszystko jest prawidłowo

Jednak uważam że coś jest nie tak
    Dogrzewacz załącza się przy temperaturze 5st i mniej a powyższa sytuacja występuje przy temp. wyższych

• #4 04 Gru 2015 19:46
    woj250
    Poziom 12  

Pompa raczej ok jak Ci grzeje w środku. Obstawiam uszkodzony termostat lub coś zatkane. Przy nagrzanym silniku na 97 powinieneś nie utrzymać węża ręką, a przy 115 to sam sobie odpowiedz, dużo z dużo. Jeszcze kilka stopni i zacznie Ci piszczeć zegar że zagotowałeś auto.

Wentylatory włączają się poprawnie.

• Fibaro
  • #5 06 Gru 2015 21:32
    bodzio1975
    Poziom 10  

woj250 napisał:
    Pompa raczej ok jak Ci grzeje w środku. Obstawiam uszkodzony termostat lub coś zatkane. Przy nagrzanym silniku na 97 powinieneś nie utrzymać węża ręką, a przy 115 to sam sobie odpowiedz, dużo z dużo. Jeszcze kilka stopni i zacznie Ci piszczeć zegar że zagotowałeś auto.

Wentylatory włączają się poprawnie.

97 stopni pokazuje VAG ja dotykam węża przy chłodnicy na górze---albo przekłamuje vag-czujnik albo ciecz o takiej temperaturze nie zostaje dotłoczona na tą odległość.
    Temperatura 115st zdarzyła mi się raz po jeździe autostradą latem
    Teraz jeżdżę po mieście i wskazówka jest na 90st. na chwilę obecną denerwują mnie załączające sie wentylatory które pracują prawie cały czas

• Fibaro
  • #6 09 Gru 2015 19:03
    bula17
    Poziom 20  

Uszczelka pod głowica ;/

Uszczelka stalowa problem będzie występował tylko przy większych prędkościach .

• #7 09 Gru 2015 21:39
    domex32
    Moderator Samochody

Wymień termostat.

• #8 10 Gru 2015 09:17
    bodzio1975
    Poziom 10  

Dziękuje za sugestie w sobotę będę wymieniał cieknącą chłodnice a przy okazji termostat.
    O efektach dam znać.

• #10 10 Gru 2015 11:12
    konradx
    Poziom 18  

Akurat w tej konstrukcji uszkodzony termostat to problem z nagrzaniem silnika. W zimie to w środku nie da się go nagrzać. U Ciebie mogą być dwa problemy - 1)wymieniłeś czujnik, czy sprawdzałeś jego charakterystykę? Szajsu sygnowanego znaczkiem VW Audi jest mnóstwo, a charakterystyki odbiegają sporo powodując błędne wskazania. Miernik przyłóż do czujnika i sprawdź - 1-2 i 3-4, jedne jest na zegary , drugi na ECU. 2) Odpal samochód w temp powyżej lub równej 6 stopni ( tak aby na Fisie pokazywało Ci 6 lub więcej stopni ), niech pochodzi np. 30-40 sek i zgaś.
    Nie powinieneś słyszeć dmuchawy Webasto.

• #11 17 Gru 2015 16:30
    bodzio1975
    Poziom 10  

Witam ponownie
    jestem po wymianie chłodnicy ponieważ tamta lekko ciekła.
    Po odpaleniu auta ku zdziwieniu mechanika i mojemu autko na zegarze osiągnęło temp. 90 st. a silnik zimny po niedługim czasie załączyły się wentylatory.Po około 7 minutowej pracy silnika węże górny i dolny zaczęły robić się ciepłe.
    Diagnoza wymienić czujnik temp. ten przy bloku silnika jest on szary dwubiegunowy---de facto cyrki zaczęły się właśnie po wymianie tego czujnika(firmy Polcar).
    Nowy czujnik zamówiony
    Pytanie: Za co odpowiada czujnik przy chłodnicy wody??
    Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe sugestie.

• #12 17 Gru 2015 22:14
    bula17
    Poziom 20  

Czujnik przy chłodnicy załącza wentylatory .

• #13 03 Sty 2016 19:00
    bodzio1975
    Poziom 10  

Witam wszystkich po świątecznej i noworocznej przerwie
    Chyba znalazłem winnego mojego problemu oto ON
    Widoczna wartość temperatury czujnika G62 nijak się nie ma do wartości pozostałych (dodam że temp. zewnętrzna wynosiła 14,5 st.). Czujnik firmy Polcar chińszczyzna przekłamuje wzwyż o dobre 20 st. Celsjusza załącza wentylatory-pokazuje na Vagu temp. płynu 100st. Celsjusza gdy ona ma naprawdę około80 st.

Oraz sytuacja po wymianie czujnika na oryginalny--widać różnice temperatury

• #14 04 Sty 2016 17:33
    konradx
    Poziom 18  

Czytaj mój post z 10 grudnia 2015
    "Szajsu sygnowanego znaczkiem VW Audi jest mnóstwo, a charakterystyki odbiegają sporo powodując błędne wskazania." Miałem to samo przy golfie IV, wolałem kupić używkę od anglika, działa do dzisiaj i wskazuje perfekcyjne - różnica między odczytami VAG/zegarami a pirometrem na poziomie 2st.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson