Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1.9 130 awx - Wypadanie zapłonu cylinder 3

03 Gru 2015 13:23 4842 4
  • Poziom 5  
    Witam panowie po raz kolejny dzisiaj po podłączeniu pod vaga wyskoczył mi błąd wypadanie zapłonu cylinder 3 sprawdzałem świece podoginalem Blaszki na pd i błąd błąd dalszym ciągu się pokazuje co może być przyczyną ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Wytarty wałek rozrządu nie słychać podczas pracy silnika głuchego dzwieku w filtrze powietrza ??
    lub wytarty popychacz zaworowy
  • Moderator Samochody
    Trzeba zmierzyć kompresję.

Uszkodzony wtrysk też może być.
  • Poziom 8  
    Powiem Ci z doświadczenia że 2 razy już się nadziałem, doszukiwałem się problemu w elektronice (sterowanie wtryskiem) albo układzie zapłonowym (też wypadanie zapłonu, migający check itp z tym że w benzynie-pierwszy przypadek wypalony zawór-za mały luz, drugi przypadek wypalona upg między 2 a 3 cyl.), a zacznij od tego co koledzy wcześniej sugerują. Pomiar kompresji, to już wiele wyjaśni, jeśli nie, to zrzuć pokrywę zaworów i oceń wałek (porównaj z innymi krzywkami). Tak będzie najprościej. Jeśli nie stwierdzisz po przeprowadzeniu tych czynności odchyleń od normy, wtedy grzeb w elektronice (pompowtryski, wiązki, ECU)
  • Poziom 20  
    Wytarte/wybite gniazda PD w głowicy.
    Stare twarde oringi PD.

Zamienić PD miejscami zakładając nowe oringi.