Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna AMICA PI6516TF - migają pola

03 Gru 2015 17:36 2172 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Potrzebuję moduł sterujący do owej płyty.TYP SPRZETU: 4v1506FTB
    Problem z płyta:
    Po krótkim grzaniu zaczynają migac pola i przestaje grzać
  • Poziom 17  
    Witam zainteresowanych tematem.
    Pare dni temu dopadl mnie ten problem z plyta indukcyjna AMICA PI6516TF.
    I postanowilem zrobic pomiary napiec nie kierujac sie na poczatku zadnymi opisami.
    Fotka w zalaczeniu z zaznaczeniem miejsca gdzie w/g mnie jest podejzanie niskie napiecie.
    W/g tego co jest na stabilizatorze powinno byc nie mniej jak 5V a jest 4.5V.
    Zrobilem pomiar napiec na wszystkich stykach zlacz i tak modul ma zasilanie 15V a drugie napiecie 7.5V z zasilacza na module generatora pol grzejnych po lewej stronie ( patrzac od gory na zamontowana plyte)
    Wstepnie chcac miec dokladniejsze rozeznanie problemu bacznie obserwowalem zachowanie wyswietlaczy na plycie na ktorych pojawial sie alarm F5 lub migajace cyfry na poszczegolnych polach jak by nie wykrywal obecnosci naczynia.
    Robiac roznego rodzaju testy stwierdzilem, ze jak plyta byla wylaczona i zalaczona to problem ustepowal po okolo 30 minutach, Ale po okresie 2 miesiecy juz to nie pomagalo.

I teraz natrafilem na ten opis:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13464562#13464562

I musze pogratrulowac autorowi kusandrzej trafnej diagnozy i otrzymuje od demnie 100pkt w dowod uznania.

Ja dodatkowo wymienilem kondensatory jak zaznaczone na zalaczonej fotce aby uzyskac napiecie 5V we skazanym miejscu na module sterowania.
    Plyta indukcyjna dziala poprawnie jak nowa.

Ale dla uzupelnenia swej wiedzy o usterce znalzlem taki opis.

http://seamus.blog.siol.net/2014/09/16/popravilo-indukcijske-plosce/

Pasuje jak by byla to AMICA PI6516TF.

Pozdrawiam.

Futek2