Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EGZAMIN E03 MECHATRONIK STYCZEŃ 2016

03 Gru 2015 18:08 118440 539
  • Poziom 7  
    Cześć Wszystkim :)
    W przyszłym miesiącu zdajemy nasz pierwszy egzamin. Myślę, że to najlepsza pora aby sobie wszystko do niego poprzypominać. Jak myślicie, na co najbardziej zwrócić uwagę? Co wam mówili nauczyciele od przedmiotów zawodowych ?

Chodzi mi zarówno o egzamin teoretyczny jak i praktyczny.
    Może ktoś ze starszego rocznika też się wypowie na ten temat? Jeśli ktoś ma arkusze z egzaminów poprawkowych z września i praktycznego ze stycznia niech wrzuci :)

Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Jeżeli chodzi o przygotowanie to polecam stronę TUTAJ

Można zalogować się jako gość. To na co należy zwrócić uwagę, to działy "Pneumatyka i hydraulika" i "Technologie i konstrukcje mechaniczne". Sporo tego, ale jeszcze trochę czasu jest. My w szkole głównie wałkowaliśmy pneumatykę, więc materiały z mechaniki okazały się pomocne. Poza tym trzeba powtórzyć takie podstawowe rzeczy z elektrotechniki i elektroniki(symbole, czytanie tabliczek znamionowych itp.).

Poniżej arkusz teoretyczny z września:
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 3  
    Czy ktoś będzie pisać egzamin teoretyczny 14stycznia 2016 lub prędzej E19 technik mechatronik?
  • Poziom 14  
    My mamy 14 stycznia o 14 : 00 E.19 teorie.

Kiedy macie E0.3 praktyczny?
  • Poziom 14  
    Ja mam jakos 5-6 chyba :D

Piszcie co bylo na egzaminie panowie
  • Poziom 2  
    14 styczeń teoria
    21 styczeń praktyka

Czarno widzę te egzaminy, na pytania z technologi i konstrukcji praktycznie nie znam odpowiedzi. Lajtowy nauczyciel to zła rzecz, boleśnie się o tym przekonam. :D
  • Poziom 10  
    Praktyka 22 styczeń. W moim przypadku najciężej będzie z elektryką na teorii - w pierwszej klasie zmieniliśmy strasznie słabego nauczyciela od EiE na nieco mniej słabego, także właściwie jedyna wiedza teoretyczna to ta, która została wyniesiona z praktyk. :/
  • Poziom 9  
    22 Luty , mam egzamin praktyczny :)
  • Poziom 33  
    Mormegil303 napisał:
    Praktyka 22 styczeń. W moim przypadku najciężej będzie z elektryką na teorii - w pierwszej klasie zmieniliśmy strasznie słabego nauczyciela od EiE na nieco mniej słabego, także właściwie jedyna wiedza teoretyczna to ta, która została wyniesiona z praktyk. :/

Nauczyciel ma Ci dać podstawy, resztę masz sama ogarnąć.
  • Poziom 9  
    Ten egzamin wyżej , przyznaje się bez bicia 10/40 :D Czyli też czarno to widzę:D
  • Poziom 10  
    Wojciech. *sam ;)
    Wiesz, zawsze mi się wydawało, że nauczyciel jest od nauczania, a nie czytania slajdów prezentacji kropka w kropkę. Do żadnego innego nauczyciela nie mam zastrzeżeń, więc to raczej kwestia tej konkretnej osoby. Ale to nie na temat.
    A na temat: jeśli ktoś jeszcze nie widział informatora to znajdzie pod tym linkiem. Niestety jest z 2012 roku (CKE nadal nie czuje potrzeby aktualizacji) ale znajdzie się tam też trochę przykładowych zadań, co może być przydatne.
  • Poziom 33  
    Mormegil303 napisał:
    Wojciech. *sam ;)
    Wiesz, zawsze mi się wydawało, że nauczyciel jest od nauczania, a nie czytania slajdów prezentacji kropka w kropkę. Do żadnego innego nauczyciela nie mam zastrzeżeń, więc to raczej kwestia tej konkretnej osoby. Ale to nie na temat.
    A na temat: jeśli ktoś jeszcze nie widział informatora to znajdzie pod tym linkiem. Niestety jest z 2012 roku (CKE nadal nie czuje potrzeby aktualizacji) ale znajdzie się tam też trochę przykładowych zadań, co może być przydatne.

Przepraszam, nick mnie coś zmylił :P
  • Poziom 10  
    Oczywiście. Osobiście liczę na Pana ChirurgaKombinatora, który jako pierwszy spośród udzielających się tutaj użytkowników zdaje egzamin praktyczny. :)
  • Poziom 7  
    Do mojej szkoły już przyszedł wykaz elementów które będą na egzaminie praktycznym (nie wszystkich części będzie trzeba użyć (chyba)) . Jeśli ktoś jeszcze nie widział to podaje :)

Siłownik 2stronnego działania
    Siłownik 1stronnego działania
    Zawór rozdzielający 5/2 (sterowany elektrycznie, bistabilny z 2 cewkami)
    Zawór rozdzielający 5/2 (sterowany pneumatycznie, bistabilny)
    Przekaźnik czasowy z funkcją opóźnionego załączania)
    Przekaźnik min. 3 pary zestyków
    Przekaźnik min. 2 pary zestyków
    Przekaźnik 2 pary zestyków z cewką na 230V
    Elektryczny łącznik krańcowy z parą styków NO/NC ( czyli rolka)
    Przycisk sterowniczy NC bez samoczynnego powrotu
    Przycisk sterowniczy ze stykiem NO z samoczynnym powrotem
  • Poziom 10  
    Ja mam teorię E03 10 stycznia :D
    Jak coś będę wiedział to podrzucę ^^

PS. nikt nie ma wcześniej niż ja ??? :C
  • Poziom 10  
    Fakt :D
    Źle wpisałem 14 stycznia :P
  • Poziom 10  
    :D a o której godzinie macie ?
    ja teoria 10:00
    praktyka 01.02 godzina 15:00
  • Poziom 9  
    Ja mam o 8:00 teorie :) Praktyka o 15 :P

Dodano po 3 [minuty]:

A ja mam jedno pytanie , ten egzamin praktyczny to my zdajemy na takiej zasadzie że dostajemy kartkę z układem i treścią zadania oraz jak poszczególne podzespoły mają być zamontowane , bo też nauczycielka nam mówiła że za niepodłączenie tak jak trzeba np że zamiast przycisku dam pierwszy przekaźnik , są ujemne punkty ..