Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo S5000-F nie włącza się

keri92 03 Gru 2015 18:36 3072 6
  • #1 03 Gru 2015 18:36
    keri92
    Poziom 2  

Cześć, czy jest tu ktoś kto mógłby mi doradzić co zrobić z tabletem który nie chce się włączyć?
    Mam tablet Lenovo S5000-F, który leżał nieużywany kilka miesięcy, ponieważ któregoś dnia nie chciał się włączyć (widać było logo Lenovo, które nie znikało, mało tego, nie reagował na przycisk wyłączania, dopiero po dłuższym przytrzymaniu przycisku włączania i Vol+ pojawia się biały paseczek, a za chwilę napis staje się zamglony i tło zmienia się stopniowo na białe). Po podłączeniu do ładowarki pokazuje że niby ładuje, ale nie widać na tej animacji żadnego postępu ("płyn" w baterii jest przy dnie, kołysze się).
    Wcześniej, gdy jeszcze działał, zacinał się, z czasem coraz częściej.
    Dzisiaj wyjąłem go z szuflady, jednak, o dziwo, wcale nie polepszyło mu się :D
    Podejrzewałem winę softu, ale nie mam pojęcia jak go przeinstalować...
    Dodam, że po podłączeniu do komputera system wyszukuje sprzętu, nawet coś znajduje, ale nie potrafi zainstalować sterownika.
    Czy jest jakiś sposób by spróbować go naprawić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

1 6
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2015 11:43
    procsa
    Poziom 20  

Spróbuj wgrać od nowa firmware np. TYM sposobem, tylko uwaga, tam jest Lenovo S5000 a Ty masz literkę F na końcu, może być jakaś znacząca różnica, ewentualnie poszukaj w sieci czy jest gdzieś soft (a na pewno jest, pewnie na ruskich stronach) do modeli z literką F na końcu, reszta zabiegu flashowania powinna wyglądać identycznie.

PAMIĘTAJ WSZELKIE KOMBINACJE Z FIRMWARE MOGĄ SPOWODOWAĆ NIEODWRACALNE USZKODZENIE SPRZĘTU.

0
  • #3 04 Gru 2015 15:33
    keri92
    Poziom 2  

Wielkie dzięki :) za chwilę spróbuję to zrobić :)
    Uszkodzeniem sprzętu się nie przejmuję, jak się nie uda to też nic się nie stanie. Chociaż nieźle by było jakby zaskoczył :)

1
  • #4 04 Gru 2015 23:07
    keri92
    Poziom 2  

Pojawił się problem, nie mogę zainstalować tego sterownika, potrzebuję wersji dla Windows 7 Ultimate 32 bit

0
  • #6 05 Gru 2015 11:27
    keri92
    Poziom 2  

Ok, sprawa wygląda tak, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, niewiele to dało, jednakże tablet teraz wyłącza się i włącza, a co jakiś czas po logo LENOVO pojawia się figurka androida, przewrócona na plecy, z otwartą klapą, i z czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem. Wtedy też właśnie mogę wejść do menu (jakby ustawień fabrycznych) jednak po wybraniu opcji resetu (widać że coś próbuje robić, ale zbytnio mu to nie wychodzi) nic się nie zmienia.

Dodano po 3 [minuty]:

Menu wygląda tak:
    Android system recovery <3e>

Volume down to move highlight;
    Volume up to select.

reboot system now
    apply update from ADB
    apply update from sdcard
    apply update from cache
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition

0
  • #7 05 Gru 2015 12:02
    procsa
    Poziom 20  

A tak swoja droga baterie masz naladowana ? Przed grzebaniem z firmware zawsze nalezy naladowac do pelna baterie.

Zrob wipe data\factory reset ,oraz wipe cache partition i nastepnie przeflashuj jeszcze raz.

Logo androida oznacza "instalacje" systemu , nalezy wtedy czekac...niekidy bardzo dlugo...

0