Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 HDI 2012 - zbiornik/wlew paliwa - tankowanie

03 Gru 2015 18:49 1995 4
  • Poziom 10  
    mam problem z tankowaniem auta , auto praktycznie świeżo kupione
    nie można zatankować więcej niż 10L jednorazowo, gdyż pistolet odbija.
    czy to jakiś zatkany odpowietrznik?

po dwóch dniach od ostatniego tankowania podjechałem autkiem by spróbować zatankować ponownie dolałem jakieś 8l aż paliwo stało we wlewie, zamknąłem pobujałem autem spłynęło, ale odłożyłem pistolet i już nie mogłem więcej dolać,
    poszedłem zapłacić mówię sobie zobaczymy czy się podniesie wskaźnik niestety wskaźnik nie drgnął ku górze, podjechałem do domu odpiąłem aku na jakieś 5 min
    po podłączeniu nadal nic, co może być ?? ma ktoś jakiś pomysł?
  • Moderator Samochody
    Trzeba zdemontować zbiornik wraz z wlewem i obejrzeć co jest nie tak.
  • Poziom 10  
    wiem że dolna kanapa jest przykręcona jak ją odkręcę to dojdę zo pompy??
    może udało by się także dojść do rurki odpowietrzającej może jakoś bym ja przedmuchał :)
    w xsarze można było kanapę odchylić i nie było z tym problemu z dostępem ...
  • Poziom 1  
    WItam,

U mnie ten sam problem w Citroen C3 1.4 HDI 2012 r. Jak się okazało to błedne wskazanie poziomu paliwa. Trzeba dostać się do zbiornika demontując tylna kanapę. Miałem urwane mocowania pływaka. Dwa brakujące kawałki były na dnie zbiornika, posklejałem, złożyłem i git. Auto kupiłem lekko uderzone w tylny bok. Uszkodzenie powstało prawdopodobnie podczas uderzenia.
  • Poziom 33  
    W przewodzie wlewowym zakłąda się klapkę, która w razie dachowania ma się zamknąć i nie pozwolić na wyciekanie paliwa. Jak ktoś spuszczał paliwko przez rurkę to często ta klapaka jest wyłamywana, blokuje się i zmniejsza przepustowość wlewania paliwa.