Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston MBL 1911FA - Chłodziarka nie chłodzi, zamrażalnik mrozi, gorący agregat

Gitner 03 Gru 2015 20:21 1746 6
  • #1 03 Gru 2015 20:21
    Gitner
    Poziom 27  

Witam

Wiem, że temat się powiela, ale przeważnie na każdy model jest inne rozwiązanie. Jest to wersja NoFrost, stoi u mnie 7 lat.

Dziś chłodziarka przestała chłodzić. Zamrażalnik mrozi. Lodówka z jednym agregatem (gorący jest). Wyczytałem, żeby zacząć od wyłączenia lodówki na 30h, jutro wywiozę zawartość i potrzymam ją do niedzieli i znów włączę dla sprawdzenia.

Może ma to znaczenie, ale ostatnie 2 rachunki za energię mocno podskoczyły do góry w porównaniu z poprzednim rokiem, nie mam dla porównania zużycia, może jednak lodówka zaczęła pobierać za dużo z jakiegoś powodu?

Wrzucam foto jak wygląda z tyłu

Macie Panowie pomysły poza zatkanymi kanalikami co mogło jej się stać?

0 6
  • #2 03 Gru 2015 20:35
    falo22
    Poziom 25  

W jaki sposób jest realizowane chłodzenie lodówki? Poprzez wentylator i kanały nawiewowe?

0
  • #3 03 Gru 2015 21:11
    Gitner
    Poziom 27  

W chłodziarce są na tylnej ściance kanały, ale czy jest wentylator to nie wiem. Mogę spróbować środek rozkręcić w sobotę.

0
  • #4 03 Gru 2015 23:00
    falo22
    Poziom 25  

Wygląda na to że wentylator jest w zamrażalniku , a klapka sterująca powietrzem jest w chłodziarce. rozkręć to dowiesz sie jak to funkcjonuje.

0
  • #5 04 Gru 2015 18:55
    Gitner
    Poziom 27  

Wczoraj późnym wieczorem sama się włączyła i jak na razie chłodzi. Zaraz ją wyłączam, jutro rozkręcę i popatrzę.

0
  • #6 07 Gru 2015 09:12
    Gitner
    Poziom 27  

Nie rozebrałem chłodziarki. Postała 48h wyłączona, wczoraj wieczorem włączyłem, dziś normalnie chłodzi. Zaczekam do kolejnego zatrzymania.

0
  • #7 16 Lut 2016 09:24
    Gitner
    Poziom 27  

Zatrzymała się. W międzyczasie testowałem zużycie energii i brała bardzo dużo więc ją wymieniłem na nową.

0