Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rodzaj gniazdka dla TV i radia?

03 Gru 2015 22:29 1182 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam rozprowadzoną przez specjalistę instalację TV w salonie z możliwością nagrywania (2 kable). Będę korzystał z multiswitcha do którego podłączona będzie antena naziemna i satelita.
    Jakie gniazdko mam wybrać, żeby korzystać z TV z możliwością nagrywania i radia?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Te dwa kable wychodzą z jednej czy z dwóch puszek instalacyjnych?
  • Poziom 10  
    Bazyl napisał:
    Te dwa kable wychodzą z jednej czy z dwóch puszek instalacyjnych?

Z jednej
  • Poziom 14  
    To trzeba będzie użyć gniazda 2x SAT +R +TV, znajdziesz bez kłopotu np:SSD 4-00 Axinga. Trochę ciasno bedzie, gdy podłączysz wszystko do jednego gniazda i jeżeli masz jeszcze możliwość dowiercić jedną puszkę to zrób to. Swoją drogą ta puszka jest obok czy połączona z innymi jako "systemowa"?
  • Poziom 10  
    Bazyl napisał:
    To trzeba będzie użyć gniazda 2x SAT +R +TV, znajdziesz bez kłopotu np:SSD 4-00 Axinga. Trochę ciasno bedzie, gdy podłączysz wszystko do jednego gniazda i jeżeli masz jeszcze możliwość dowiercić jedną puszkę to zrób to. Swoją drogą ta puszka jest obok czy połączona z innymi jako "systemowa"?

Puszka jest "systemowa", dorabianie raczej nie wchodzi w grę, bo ściany są na gotowo. Kupuję zestaw Karlik Deco, nie mają gniazdek w takim układzie, ale skoro musi być 2x SAT i TV, to chyba najlepszą opcją jest zrezygnować z radia?

Przy okazji mam pytanie: w pozostałych sypialniach mam już standardowo wyciągnięty 1 kabel. Czy tam mam zamawiać gniazdka SAT+TV, czy samo SAT?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    To niestety będziesz musiał poświęcić radio. Kiedyś zdarzyło mi się dopiłowywać ręcznie maskownicę z zaślepki w kolorze gniazda, bo klient się uparł, wyszło nawet nieźle.

Pozostałe pokoje.... chyba SAT + TV. Zawsze może się zdarzyć awaria głównego dekodera w multiroom albo jakaś niewyjaśniona niedopłata i blokada dekodera Będziesz 3 dni bez SAT. Dasz radę?:)
  • Poziom 10  
    Bazyl napisał:
    To niestety będziesz musiał poświęcić radio. Kiedyś zdarzyło mi się dopiłowywać ręcznie maskownicę z zaślepki w kolorze gniazda, bo klient się uparł, wyszło nawet nieźle.

Pozostałe pokoje.... chyba SAT + TV. Zawsze może się zdarzyć awaria głównego dekodera w multiroom albo jakaś niewyjaśniona niedopłata i blokada dekodera Będziesz 3 dni bez SAT. Dasz radę?:)

W takim razie dziękuję za pomoc!
    A czy nie jest tak, że jeżeli mam TV naziemną i satelitę wpiętą w multiswitch i stamtąd rozprowadzoną po pokojach, to nie wystarczy mi np. samo SAT i w przypadku braku SAT mogę na tym samym kablu oglądać zwykłą TV naziemną?
  • Poziom 14  
    To prawda można tak zrobić. Trzeba mieć w pogotowiu redukcję "f" na wtyk antenowy.
  • Poziom 10  
    Dziekuję za pomoc, kupiłem do salonu 2xSAT+RTV, po pokojach pojedyncze SAT.