Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór wiertarko-wkrętarki BOSCH MAKITA METABO

03 Gru 2015 22:40 6693 29
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    Bardzo proszę o opinie i rady, którą wiertarko-wkrętarkę wybrać do prac przy domu i majsterkowania. Wybór pomiędzy trzema wytypowanymi w zbliżonych cenach ok. 540-560zł.
    1. BOSCH GSR 14,4-2-LI 2x1,5 LiION
    2. MAKITA DF347DWE 14,4V 2x1.3 LiON
    3. METABO BS14,4 LI 2x2Ah LiON
  • Poziom 17  
    Witam, wypowiem się tylko na temat Makity, od 2 lat mam model DF347D 14.4V 1.1Ah.
    Jest dosyć poręczna, przekładnia głośno pracuje słychać jakby chrobotanie od nowości.
    Zalety: przekładnia jest taka sam jak w pozostałych makitach także nie ma problemu z dostępem do części, silnik też.
    W brew pozorom akumulator wytrzymuje bardzo długo, na razie nie zauważyłem aby akumulatory osłabły.
    Wady: Cena nowego akumulatora 250 zł. W akumulatorach jest tzw. elektronika która liczy ilość ładowań akumulatora itp. (podobnie jak baterie w laptopach)
  • Poziom 23  
    Od wielu lat używam wiertarkowkrętarki bosch. Poprzednio było to 14V bruteforce na akumulatory Ni-Cd. Była okazja to wymieniłem na 18V z akumulatorami litowymi.
    Mała zgrabna lekka no i z udarem do wiercenia.

Do firmy Makita zraziłem się kupując ich wyrzynarkę, więc nie polecam.

Nie miałem w ręku Metabo, ale za to z czystym sumieniem polecam także DeWalta.

To wszystko podobna półka cenowa.
  • Poziom 27  
    Zdania uczonych są jak widać podzielone. IMHO:
    1. Bosh-fama poszła jeszcze za czasów komuny, kiedy w kraju dostępne (lub nie) były jedynie nasze Celmy. W obecnej chwili jakość wykonania podobna do innych marketowych badziewi.
    2. Swego czasu w firmie kupiłem 10 szt. wkrętarek Makita. W tamtych czasach moment obrotowy 3x przekraczał to co oferowała konkurencja, prędkość 2krotnie większa. Produkt warty ceny. Ciekawostka-Makita produkuje tylko dla rynku profi. 10 wkrętarkami rozkręcono ponad 1000 ton złomu elektronicznego.
    3. DeWalt odradzał kolega-kierownik sklepu z narzędziami. W firmie zadecydowano jednak zakup narzędzia tej firmy. Po miesiącu uszkodzony korpus narzędzia za 4000 zł. Ukłon dla serwisu, który policzył jedynie cenę materiału, po krótkiej przepychance rezygnując z opłaty za usługę.
    4. Metabo, nie mam doświadczenia.
  • Poziom 16  
    Mam METABO BS14,4 LI - polecam .
  • Moderator Elektrotechnika
    O 2001r pracowałem wkrętarką PSR12 VE-2 po około ośmiu latach wymieniłem aku wkrętarka cały czas jest sprawna i w użyciu .Od około trzech lat posiadam GSR 14,4-LI .Wkrętarki sprawują się bardzo dobrze i zaznaczam nie leżą na półce a używane są do różnych prac codziennie.Uważam że opinie że Bosch to marketowe badziewie wydają Ci którzy albo nie potrafią pracować elektronarzędziami, albo mają podróby ( a tych jest sporo i laik nie odróżni ) lub mają źle dobraną maszynę.Ja używam wielu elektronarzędzi Boscha ( i nie tylko ) też zajmuję się naprawami i widzę w jakim stanie są przynoszone oczywiście później lament że badziewie itd itp.
    PS
    Odnośnie Celmy , to nadal produkuje wiele maszyn z licencji Boscha ( niektóre kosmetycznie zmienione ) które mimo lat sprawują się bardzo dobrze.
  • Poziom 26  
    Połowa świata robi Makitą, a druga DeWaltem. Ta druga firma jest droższa, ale w dziedzinie narzędzi akumulatorowych jest bezkonkurencyjna.
    Wybrałeś 3 narzędzia kierując się budżetem, - jak na polskie warunki wysokim dla celów majsterkowania, jednak jak by nie spojrzeć, to średnia klasa niska ;)
    Doradzam dooszczędzać i kupić jednak o oczko wyżej.
    Pozdrawiam
    :arrow:101paweł
    Pracowałeś kiedykolwiek wkrętarką Panasonic ? Spróbuj, a Twoje wyobrażenie o wkrętarkach diametralnie się zmieni.Jest jeszcze wiele firm które DeWalta biją na głowę, ale czy o tym jest temat.Naprawdę trzeba mieć duże doświadczenie w pracy różnymi wkrętarkami aby taki tekst napisać i być nie lada expertem i najważniejsze expert podaje modele wkrętarek którymi pracował i je poleca , nie kieruje się obiegowymi opiniami ale własnym doświadczeniem - którego u Ciebie chyba brak albowiem zadnego modelu nie podałeś.
  • Poziom 26  
    Topolski Mirosław napisał:
    Pracowałeś kiedykolwiek wkrętarką Panasonic ? Spróbuj, a Twoje wyobrażenie o wkrętarkach diametralnie się zmieni.Jest jeszcze wiele firm które DeWalta biją na głowę, ale czy o tym jest temat.
    Nie pracowałem nie tylko wkrętarką Panasonic, ale również Zelmer, Sony, Winiary, Marlboro i wieloma innymi. Co do narzędzi firm, które poleciłem, tzn. Makita lub DeWalt, to się nie upieram. Z racji pracy w tzw. wykonawstwie muszę się na paru rzeczach znać, bo jest to wykonawstwo w zakresie i branży raczej poważnej. Obydwie ww. firmy z zakresie narzędzi akumulatorowych mają ca 40% światowego rynku profi, a niewiele mniej w grupie narzędzi dla majsterkowiczów. Nietrudno to potwierdzić, bo internetowa przeglądarka działa jakby była na akumulatorach DeWalta. Na koniec wklejam jeden z wielu rankingów wkrętarek - choć szczególny, bo trudno tych organizatorów posądzić o stronniczość.
    Wybór wiertarko-wkrętarki BOSCH MAKITA METABO
  • Poziom 27  
    Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że statystyki kłamią, ale nie wchodzę w tą dyskusję.
    Z przedstawionych narzędzi moją uwagę zwrócił jeszcze produkt firmy Milwaukee, choć ceny mają dość wygórowane. Ostatnio dość interesujące są narzędzia z silnikami bezszczotkowymi. Posiadają lepsze parametry użytkowe przy wyższej trwałości.
    To już teraz rozumiem na czym się opierasz a Twój sarkazm jeśli chodzi o Panasonica potwierdza tylko Twoją nikłą wiedzę no cóż bajarzy pełno w internecie a rankingi? Zawsze wychodzi najlepiej firma która zleca a Ty na pewno sę o tym nie dowiesz.Tak gwoli ścisłości nie ma w tych rankingach Hilti ( nawet nie wiesz kto dla nich robi ) Festool ale chyba te firmy też przyrównasz do Winiar a moze Knorra taka Twoja wiedza w tym temacie.
    PS
    A jak nie podałeś modelu oraz jego zalet i wad tak dalej nie podajesz więc jak pomagasz założycielowi tematu ? On liczy na pomoc w wyborze sprzętu ludzi którzy tym pracują i podzielą się swym dośwadczeniem pracując tym sprzętem a nie rankingami chyba że ta poważna firma to przedstawiciel handlowy bo to o to tu chyba chodzi.
  • Poziom 26  
    ...a rankingi? Zawsze wychodzi najlepiej firma która zleca a Ty na pewno sę o tym nie dowiesz.
    Być może, ale nie wydaje mi się, że takiego czegoś mogłaby się dopuścić konsumencka firma toptenreviews. Na jakiej podstawie klient ma sobie wyrobić zdanie o wyrobach, jak nie przez korzystanie z podobnych porównań. Pewnie bez problemu znajdziesz ranking z którego zrobiłem zrzut i dasz radę ocenić metodologię badań i ich wyniki. Zakładanie z góry, że ustawiają te wyniki jest niepoważne.
    Tak gwoli ścisłości nie ma w tych rankingach Hilti ( nawet nie wiesz kto dla nich robi ) Festool
    Nie każda firma samochodowa jest dobra we wszystkim. Jedne robią super limuzyny, jedne terenówki, jeszcze inne są najlepsze w pojazdach hybrydowych. Firmy, które wymieniłeś aczkolwiek bardzo dobre w narzędziach ręcznych, nie brylują w bezprzewodowych.
    Z mojej strony EOT, temat był poruszany n razy.
    101pawel napisał:
    ...a rankingi? Zawsze wychodzi najlepiej firma która zleca a Ty na pewno sę o tym nie dowiesz.
    Być może, ale nie wydaje mi się, że takiego czegoś mogłaby się dopuścić konsumencka firma toptenreviews. Na jakiej podstawie klient ma sobie wyrobić zdanie o wyrobach, jak nie przez korzystanie z podobnych porównań. Pewnie bez problemu znajdziesz ranking z którego zrobiłem zrzut i dasz radę ocenić metodologię badań i ich wyniki. Zakładanie z góry, że ustawiają te wyniki jest niepoważne.
    Tak gwoli ścisłości nie ma w tych rankingach Hilti ( nawet nie wiesz kto dla nich robi ) Festool
    Nie każda firma samochodowa jest dobra we wszystkim. Jedne robią super limuzyny, jedne terenówki, jeszcze inne są najlepsze w pojazdach hybrydowych. Firmy, które wymieniłeś aczkolwiek bardzo dobre w narzędziach ręcznych, nie brylują w bezprzewodowych.
    Z mojej strony EOT, temat był poruszany n razy.

Kolejny post którym nabijasz punkty bez żadnej wartości a dlaczego? - napisałem Ci o tym w P.S. ale na ten temat nawet nie wspomniałeś.
    Pamiętaj że nikogo tu nie interesuje ranking a dośwadczenia z pracy danymi elektronarzędziami bo tylko tak można pomóc pytającemu podjąć decyzje.
    Specjalnie to napisałem byś zrozumiał ( chociaż wątpię w to )
  • Poziom 21  
    Mirek z takimi teoretykami szkoda dyskutowac
    Temat elektronarzedzi jest tak obszerny jak rzeka im dalej wypłyniesz tym głebsza woda
    Ja nie udziele nikomu porad co jest lepsze lub co wybrac , bo tyle juz wiem ze nic mnie juz nie dziwi a te wszystkie rankigi i porównania to maja zaciemnic obraz rzeczywisty
    Kazdy nawet najj najj lepszy sprzet ma swoje wady i zalety
    a w obecnych czasach liczy sie tylko sprzedaz i zysk z niej osagniety
    mineły czasy gdzie sprzety w tym i narzedzia były wieczne
    doszło do tego ze nawet najtrwasze niby elementy jak łozyska slizgowe w silnikach wkretarek sypia sie ja przysłowiowa sieczka
    zachowałem 2 szt dla niedowiarków 1 z Boscha a drugi z Panasonica oczywisci z tych ostatnich nowszych modeli litowych
    podzespołow nie robi poszczególny producent , podobnie jak w przypadku innych maszyn
    obrazowym przykłdem bedzie tu samochód bo to kazdemu bardziej przemawia do wyobrazni
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    w Castoramie masz makite 18v za 550 zł
  • Poziom 16  
    Dorzuć 100 i za około 500 kup na allegro metabo 14,4 z akumulatorami li-jon . Na akumulatory i narzędzie jest 3 lata gwarancji po rejestracji internetowej narzędzia .
  • Poziom 9  
    Witam
    , prosiłbym o pomoc wyborze wiertarko wkretarki, zastanawiam się nad dwoma modelami firmy DeWalt
    https://www.ceneo.pl/53266957;0284-0.ht ... ick_scroll
    https://www.ceneo.pl/53266950
    https://www.ceneo.pl/44054468
    lub
    https://www.ceneo.pl/39384736;0284-0.htm#tab=click_scroll
    te 740zł to taki maksymalny budżet
    którą z nich byście wybrali?
    są to podobne konstrukcje z silnikiem bezszczotkowym
    jedna jest z udarem druga bez
    teraz pytanie czy warto dopłacić do tego udaru? nie będzie to zwiększało ryzyka awarii, czy będzie cięzko używany ciężko mi powiedzieć może kilka razy się przy czymś przydać
    ogólnie urządzenie będzie mi służyło do prac przydomowych.
    I jeszcze jedną jeśli wezmę udarową to bity też powinny być udarowe mimo tego że udar będzie rzadko używany?
    a jak wybiorę bez udaru to warto kupić bity udarowe? czy lepiej zwykłe
    Co byś polecił w tej cenie ewentualnie innego dobrego?
    dziekuje za pomoc wszystkim
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    ale ogolnie jestes zadowolony z tego DeWalta? dalej go masz , jeśli nie to na co wymieniłeś? a co bys innego polecił?
    długie ładowanie to ile w przyblizeniu?
  • Poziom 1  
  • Poziom 35  
    sebastianp88 napisał:
    teraz pytanie czy warto dopłacić do tego udaru?

To jest udar do wiercenia np.: w betonie. Taki udar działa, ale nie jest to tak skuteczne, jak udar dużej, sieciowej wiertarki z udarem pneumatycznym.
    Ja unikam udaru w wiertarkach akumulatorowych, ponieważ zwiększa ich wagę i stają się za ciężkie.

sebastianp88 napisał:
    I jeszcze jedną jeśli wezmę udarową to bity też powinny być udarowe mimo tego że udar będzie rzadko używany?

Bitu udarowe stosuje się do zakrętarek, których udar działa zgodnie z kierunkiem kręcenia się bitu. Tego tupu udar w zakrętarkach ma pomóc dokręcać lub odkręcać. Wiertarki, które wymieniłeś powyżej, mają udar działający wzdłuż wiertła i służy on do rozbijania materiału w którym pracuje wiertło.

sebastianp88 napisał:
    Co byś polecił w tej cenie ewentualnie innego dobrego?

Ja używam wiertarki firmy Dedra z której jestem zadowolony (używam amatorsko).
  • Poziom 26  
    sebastianp88 napisał:
    prosiłbym o pomoc wyborze wiertarko wkretarki, zastanawiam się nad dwoma modelami firmy DeWalt

Niedoścignionym liderem wśród wiertarko wkrętarek jest od dwóch lat DeWalt DCD796D2. Jest najczęściej na świecie kupowaną maszynką tej firmy (na również - oczywiście droższe wykonanie z akumulatorami 5Ah). W Polsce można ją kupić poniżej 1000 zł. Każda inna wkrętarka z podobnym momentem wielkości 70Nm, -jeśli taki oczywiście ma, przegrywa z ww. Przegrywa nie w gazetowych rankingach, a testach producenckich, których namiastki można znaleźć w necie (np.: Link) DCD796D2 nie jest najmocniejszą wkrętarką DeWalta, ale jest powszechnie używana tak przez amatorów jak i profesjonalistów.
    Proponuję jeszcze jakiś czas pooszczędzać i kupić ten model.
    Takie testy
    Link_1
    Link_2 ,
    może nie są zbytnio normowane, ale są przekonujące.
    Więc jakie kolega ma doświadczenia z tym modelem ? Proszę podać zakres prac wykonywanych, przeglądy oraz naprawy. Proszę też podać od kiedy kol. ten model używa.
  • Poziom 26  
    Więc jakie kolega ma doświadczenia z tym modelem ? Proszę podać zakres prac wykonywanych, przeglądy oraz naprawy. Proszę też podać od kiedy kol. ten model używa.
    Dyskusja z Tobą nie ma sensu, co mam Ci napisać, zakres prac który robi się wkrętarkami w firmie, w której jest ich pewnie kilkaset? Kwity z napraw i przeglądów? Czy ja mam warsztat wkrętarko-wiertniczy czy co? Jakie mam doświadczenia? Zadajesz pytania jak na rozmowie kwalifikacyjnej. Urządzenie się kupuje, eksploatuje i przy intensywnym użyciu złomuje, zazwyczaj jeszcze w czasie terminu gwarancyjnego, a amatorsko używa latami. Więc co, doktorat będziemy robić? Jest czas zakupu narzędzi, rozsyła się zapytania ofertowe, potem je ocenia posiłkując się opiniami fachowców-zawodowców z szeroko pojętej branży z połowy globu i się kupuje. Proste.
  • Poziom 9  
    zdecydowałem się ostatecznie na dwa modele innych nie biorę pod uwagę, wiem wiem to podobno woły robocze, ale wole coś naprawdę porządnego:)
    co z tych dwóch byście wybrali dla siebie i dlaczego jakiś argument? prosiłbym o pomoc i temat do zamknięcie,

https://carinet.pl/197-milwaukee-kompaktowa-w...-2x2ah-milwaukee-m18-bpd-202c-4933443515.html
    do kupienia w cenie poniżej 965zł, tylko że silnik szczotkowy, podobno klasa sama w sobie ale opinii w internecie brak

http://domitech.pl/product-pol-4786-DeWalt-DC...o-wkretarka-akumulatorowa-2x2-0-Ah.html?Ceneo
    cena 950zł, opinii i testów multum , ponad 90% pozytywnych
  • Poziom 35  
    Jak by ktoś płacił, to wybrał bym DeWalt'a: krótsza i lżejsza - choć wg. mnie ma za duży moment obrotowy jak na narzędzie obsługiwane często jedną ręką..
  • Poziom 26  
    sebastianp88 napisał:
    co z tych dwóch byście wybrali dla siebie i dlaczego jakiś argument?
    DeWalta; jest tak ładna, że szkoda nią robić ;)
  • Poziom 11  
    Używam amatorsko wkrętarki metabo BS 9.6 zakupionej dawno temu w roku chyba 2005 z jedną baterią, która powoli już siada. Miesiąc temu zakupiłem drugą nową baterię i działam dalej.
    Baterie co prawda ni-mh ale dają radę. Ładowanie w miarę szybkie około 1h.

pozdrawiam