Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia dla mamuski

zdzisiek1979 04 Gru 2015 01:20 864 2
  • #1 04 Gru 2015 01:20
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Do szanownego moderatora nie wiem czy dział odpowiedni więc jak co to prosił bym o przeniesienie.
    A teraz :D witajcie.

Mam taki mały problem z mamą. Mama jak mama, i mama ma hobby lubi sobie poszyć.
    Problem w tym że obecne maszyny do szycia ... dla mnie to syf przerobiła trzy i nie jest mi miło patrzeć na jej smutna minę że się rozsypują plączą i łamią igły itp.
    Po prostu tandetny plastik i ...
    Obecnie mam jej stara maszynę 15latke łucznik 785 elite multi.
    Maszyna się rozsypała, mechanik ją ustawił ale 10 min pracy i znów igła uderza w czółenko. Fajna bo to automat i do domu jak znalazł.
    Mechanik powiedział mi że to wszystko to tandeta i by coś mieć trwałego to szukać używanych starych łuczników lub singerów.
    Patrzę na łuczniki ceny stoją wysoko. Wiadomo kup ale to w ciemno kupowanie.
    I tu mam pytanie do was. Są w śród was mechanicy maszyn szyjących?
    Możecie doradzić jakiś model z podstawowymi ściegami taki gdzie niema plastikowych zębatek a gość lubiący majsterkować poradzi sobie z naprawa ( oczywiście z lekka pomocą elektrody :D )
    Pomyślałem by jej sprezentować używaną porządną maszynę solidną i nie zawodną. By mogła sobie szyć szyć i nie marudzić mi że popsuła się.

Zaś co do tej obecnej 785 jutro spróbuje ją rozmontować i zobaczyć w czym problem. Podejrzałem jak mechanik regulował może co się uda.
    Mimo to myślę poważnie nad kupnem maszyny zaprojektowanej przez towarzysza inżyniera a nie księgowego.
    Poradźcie co, jaki model i czy części nie stanowią problemu.
    Też mam niechęć do kątowego ustawienia czółenka, wydaje mi się ze dawne w linii prostej do wału napędowego są lepsze bo niema przekładni zębatej. W tym łuczniku co mam jest z plastiku i poniekąd plastik pęka bez powodu. Tak mi wytłumaczył gość w sklepie z częściami. Kupiłem pół zębatkę i tez mówka ale plastik pęknięty. Poniekąd ten typ tak ma. Chce tego uniknąć na przyszłość.

0 2
  • #3 04 Gru 2015 19:19
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Ma działać a nie ładnie wyglądać. Kurna w motylki i kwiatki malują toś to szok.
    Bardziej paczę na łucznika bo chyba mniej problemu jak co z częściami ale to ostateczność

0