Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciążliwe reklamy na przeglądarkach. Żaden skan i antywirus nie działa.

ferdek_kiepski 08 Gru 2015 23:40 3015 49
    Poziom 6  

Co za uparte cholerstwo! Dalej wyskakuje. Mam nadzieję, że coś się jeszcze da z tym zrobić.

• Computer Controls
    Spec od komputerów

W logach nie widze niczego co by moglo to powodowac. Nie ma tez juz AutoConfigURL z tego co widze.

Nadal wyswietla sie we wszystkich przegladarkach czy tylko w FF?

Poziom 6  

We wszystkich niestety.

Spec od komputerów

Zamiesc jakies screeny tych reklam jak mozesz.

Czy na innych komputerach podlaczonych do tego samego routera rowniez wyswietlaja sie rekalmy?

Poziom 6  

AutoConfigURL ciągle był. W akcie desperacji usunąłem cały rejestr o nazwie Ustawienia Internetowe, tam gdzie się on znajdował i pierwszy raz po restarcie,gdy go wyszukiwałem nie powrócił.
    Z reklamami po tym zabiegu, chwilowo też jakby spokojniej , ale kilka wyciągnąłem z historii jeszcze.
    Mam nadzieje że taki stan się już wreszcie utrzyma, choć na to nie liczę.
    Ps. jadę na radiówce przez kabel ;) i raczej to wina tego czegoś co złapałem na kompa, a nie jakichś zewnętrznych czynników.

• Computer Controls
    Spec od komputerów

Zaloguj sie do routera i podaj jakie dnsy masz tam ustawione.

Poziom 6  

Nie wiem czy to wykonalne u mnie. Wpisuje w przeglądarkę bramkę domyślną jak radzą na stronach i wyświetla się : błąd połączenia

Edit:
    W sumie to zastanawia mnie adres IP serwera (załącznik)

Spec od komputerów

Nie wiem jak to usunac. Zapewne cos jeszcze zostalo, ale w logach tego nie widac.

Poziom 12  

takie reklamy to nawet u mnie są i mi to (trochę) przeszkadza. ale ile ci wychodzą te reklamy gdy wchodzisz na jakąś stronkę?

Spec od komputerów

@Michalxd1232 na pewno nie masz takich reklam, od razu widac, ze to infekcja w tym flaszywa aktualizacja flash.

Poziom 12  

jak nie mam proszę oto zdjęcie (mam aż ich trzy) Uciążliwe reklamy na przeglądarkach. Żaden skan i antywirus nie działa.

• Pomocny post
    Spec od komputerów

@Michalxd1232 to nie sa normalne reklamy, wyglada na to, ze rowniez masz zainfekowany system. Jak chcesz to zamiesc logi z FRST, najlepiej w osobnym watku.

Na szczescie nie masz infekcji dotyczacej aktualizacji flasha.

Poziom 6  

Kolobos napisał:
    Nie wiem jak to usunac. Zapewne cos jeszcze zostalo, ale w logach tego nie widac.

Oj tam nie wiesz.
    Dużo pomogłeś i chyba naprawdę się udało tego wreszczie pozbyć.
    Po Twoich zabiegach usunąłem ten folder gdzie był AutoConfigUrl . (fachowo klucz i wszystkie jego podklucze)
    Nazywał się on albo Ustawienia Internetowe, albo Opcje Internetowe, później restart i znikło.
    Na tą chwilę już jakieś 2godziny spokoju , a średnio atakowały mnie co 5 minut. Może będzie dobrze :)

Poziom 6  

MISSION COMPLETE
    wielkie dzięki Kolobos !!!

Poziom 12  

nie każdy wykryje co jest nie tak w rejestrze [nie raz tak to jest ściąga byle co i dlatego zainfekował mu się komputer]

Dodano po 4 [minuty]:

dla mnie są dobre internety na modem USB jak ja mam z kablem można mieć nawet dużo problemów

Poziom 6  

Mam takie krótkie pytanie , bo może ktoś wie: odnośnie reklam.

Zauważyłem,że w programie GOM Player , gdy zostawię "okno w bezruchu" , czyli nie odtwarzam kompletnie nic, pojawia mi się reklama firefoxa (plus jeszcze jakaś druga, ale nie chciała mi akurat wyskoczyć).
    Są tylko dwie takie reklamy, plus w czarnym oknie , taka, biała obwódka przez którą właśnie, to się wyświetla. , bo jakby nachodzi na ekran główny (ten czarny). Filmy normalnie działają i na nie żadna reklama nie nachodzi.
    Nic podejrzanego nie ściągałem, ani nic, a zauważyłem to jakoś przedwczoraj.

Nie wiem czy to jakiś spam się znowu zainstalował, czy to tylko program jakoś sam z siebie zaczął to wyświetlać?
    Raczej to nic poważnego, ale wolę dmuchać na zimne, bo jest to tylko tam , a nie na jakiejś przeglądarce. Na 100% tego wcześniej nie było.

(zdjęcia w załączniku)

• Pomocny post
    Spec od komputerów

To nie infekcja, reklamy wyswietla odtwarzacz.

• Pomocny post
    Poziom 43  

Być może da się to łatwo zablokować firewallem. Np. typu ZoneAlarm.

Poziom 6  

Ok dzięki Panowie!