Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uruchomic niemiecki telefon bezprzewowody (sinus614)

karaluch 12 Cze 2005 16:18 2769 8
  • #1 12 Cze 2005 16:18
    karaluch
    Poziom 12  

Witam, sadzilem wczesniej ze nie ma z tym problemow ale jak kupilem okazyjnie w niemczech T-Sinus 614 (kolorowy wyswietlacz, polifonia,cacko). Podlaczam stacje, loguje sluchawke i wszsytko wyglada poprawnie ale ... gdy staram sie z jakims numerem polaczyc to niestety mimo dlugiego czekania nic sie nie dzieje...

Moja diagnoza:
    1. Telefon jest walniety
    2. Jest ustawiony pod konkretne parametry i dopiero po jakims przestawieniu moze dzilac na troszeczke innej sieci w Polsce

A waszym zdaniem?

0 8
  • #2 12 Cze 2005 16:57
    mipix
    Poziom 30  

Moje diagnoza: jeśli nie ma sygnału, to przełączyć piny gniazda telefonicznego z 3-4 na 2-5 lub zamienić kable w gnieździe w ścianie. ;)

0
  • #3 12 Cze 2005 18:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Tak jak kolega wcześniej napisał, z tym że dla ułatwienia dodam że chodzi o podłączenie do linii telefonicznej dwóch zewnętrznych żył w przewodzie czterożyłowym. Może także w grę wchodzić specyficzna obsługa, gdyż spotkałem się z innym modelem "na czasie" z Niemiec i także z kolorowym wyświetlaczem i przyznam się szczerze, że miałem kłopot z wybraniem dowolnego numeru. Należało postępować podobnie jak w telefonie komórkowym.

0
  • #4 12 Cze 2005 22:56
    karaluch
    Poziom 12  

Ale jest taka sytuacja ze inne telefony sobie z tym radza, inne telefony maja sygnal, w sumie ten tez ma ale gdy wlacza sie sygnal czekania na polaczenie to nic sie nie dzieje, podobnie jak sie dzwoni w druga strone ? kurcze fajny telefon i przydaloby sie go uruchomic, zastanawiam sie czy jakis majster sobie z tym poradzi, ja dodam ze mam minimalne pojecie o ukladach scalonych i schematach ;-))

0
  • #5 13 Cze 2005 09:12
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Co to znaczy, że inne telefony sobie z tym radzą? To znaczy, że masz ich więcej, takich samych i tylko z tym jest problem?

0
  • #6 13 Cze 2005 09:38
    mietek36
    Poziom 14  

witam
    Przewody to pierwsza sprawa trzeba też przestawić wybieranie na ton bo w wybieraniu dekadowym w Niemczech czas przerwy jest mniejszy jak w Polsce i nasze centrale mogą nie łapać wybieranego numeru.
    pozdrawiam

0
  • #7 13 Cze 2005 10:00
    karaluch
    Poziom 12  

zybex napisał:
    Co to znaczy, że inne telefony sobie z tym radzą? To znaczy, że masz ich więcej, takich samych i tylko z tym jest problem?

Na tym gniezdzie mialem podlaczone inne telefony i nie bylo problemu, a aktualnie mam nawet aktualnego panasonica

mietek36 napisał:
    witam
    Przewody to pierwsza sprawa trzeba też przestawić wybieranie na ton bo w wybieraniu dekadowym w Niemczech czas przerwy jest mniejszy jak w Polsce i nasze centrale mogą nie łapać wybieranego numeru.
    pozdrawiam

Ok sprawdze ale mysle ze w standardzie bylo tonowe, bo telefon na prawde jest aktualny, tylko nie bardzo wiem dlaczego nie ma go juz w sprzedarzy na stronce t-com.. tylko jest tez problem w polaczeniu na domowy, w sumie to nie dziala ani w jedna ani w druga strone.

Jeszcze jedno, sa moze jakies komendy do konfigurowania bazy, bo widzialem ze mozna zadawac odpowidnie komeny ze sluchawki?

0
  • Pomocny post
    #8 13 Cze 2005 20:49
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Znalazłem w necie instrukcję do niego(po niemiecku). Niestety jest to duży plik, ponad 16 megabajtów! Jeżeli jej nie masz to podam ci linka do niej.

0
  • #9 13 Cze 2005 23:58
    karaluch
    Poziom 12  

Ja tez ja przegladalem ale jest to raczej instrukcja typu - "jak zmienic melodyjke albo ustawic sms-ki" ale jeszcze jutro dokladniej sie nia zajme i moze cos wynajde. pozdrawiam

0