Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery do monitoringu.

04 Gru 2015 09:03 969 5
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam kamerę kkmoon i chciałbym ją ustawić żeby można było podglądać obraz, niestety po wpisaniu adresu i odpowiedniego portu wywala komunikat o braku wtyczki (IE i firefox) nie wiem jaka to powinna być wtyczka. Dodatkowo na telefonie przy użycie dedykowanego programu mogę się połączyć ale tylko z jedną kamerą z drugą nie mogę program jej nie obsługuję. Przy wykorzystaniu programu na androida IP Cam Viewer mogę się połączyć z dwiema kamerami ale jedna idzie po ddns i nią mogę sterować druga się tylko łączy poprzez rtps i niestety widzę tylko obraz ale nie mogę nią sterować.
  • Poziom 20  
    A jakieś szczegóły? Producent kamer itd.? Nie pojawia się możliwość automatycznego pobrania wtyczki?
  • Poziom 26  
    Kamerka to jakiś chiński wyrób firma kkmoon takie coś
    http://www.aliexpress.com/item/KKMOON-720P-HD...lance-PnP-P2P-AP-Pan-Tilt-IR/32463019459.html

Niestety nie pojawia się monit o pobranie wtyczki. Pod IE coś pobrałem niby obraz się pokazuje ale brak możliwości sterowanie obrotu.

Durga kamera to już dawno kupowana i nie wiem co to za firma ale też pewnie jakiś chińczyk ale ona ma w sobie ddns i bez problemu mogę z nią się połączyć i sterować także przy pomocy Androida i programu IP Cam Viewer z tą kkmoon niestety poprzez androida działa tylko podgląd. W dedykowanym programie do kkmoon działa ta bez problemu ale ta druga znowu nie można połączyć bo nie można wpisywać w programie adresu ddns tylko jakieś ID kamery.
  • Poziom 20  
    A od producenta nie było softu na płytce z instrukcją itd.?
  • Poziom 26  
    Na komputerze poprzez soft działa a mi zależy poprzez przeglądarkę i telefon i tu jest problem.

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Jak na razie na telefonie program IP Cam Viewer wyszukuje mi kamerę po porscie rtsp 554 ale niestety nie mogę nią sterować. Ta stara kamera bez nazwy normalnie idzie po ddns i można ją sterować, chyba pozostanie korzystanie z dwóch programów (porażka). Natomiast co do przeglądarki to cały czas w martwym punkcie stoję nic mi nie działa.
  • Poziom 26  
    Po wielu próbach i dodaniu zaufanej witryny do przeglądarki udało mi się połączyć zdalnie z kamerą ale niestety przyciski do sterowania obrotem nie działają czy można temu jakoś zaradzić. Przy połączenia w sieci wewnętrznej w domu wszystko działa. Przy połączeniu poprzez telefon też działa ale jest straszne opóźnienie i działają mi zaledwo dwa programy inne wywalają błąd że niezgodne ID kamery, podejrzewam że winą jest to że kamera łączy się poprzez p2p. Jeśli można coś z tym zrobić to proszę o poradę byłbym bardzo wdzięczny.