Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wytrzymały smartfon w granicach 200zł

karmel48 04 Dec 2015 11:13 825 3
    karmel48
    Level 15  
    Witam,

Poszukuję wytrzymałego smartfona dotykowego do użytkowania codziennego w granicach 200zł z lekkim marginesem.

Moje wymagania:
    - raczej na androidzie
    - wyświetlacz 3,5-4 cala
    - wifi/hotspot
    - przyzwoity internet, minimum te 14Mb na downloadzie
    - gps
    - aparat min 5Mpx
    - latarka zwykła lub jako flesz
    - klawiatura alfanumeryczna w sms
    - bateria chociaż ze 2 dni
    - możliwość zrootowania i pozbycia się zbędnych aplikacji typu fb
    - szybkość działania (zainstaluje jakieś max 5-6 aplikacji dodatkowo)

Często używam go w pracy czy warsztacie, jako latarkę, kładę w różnych miejscach i często spada, czasem robię zdjęcia poszczególnych elementów, opiłki metali czepiają się głośników, czasem zdarzy się oprzeć telefon o coś, raz na jakiś czas używam nawigacji, wifi. Wiem że może być ciężko to pogodzić ale po rozwaleniu 4 telefonów w tym roku chyba czas kupić coś wytrzymalszego.
    Dotychczas miałem Nokie 5800XM (zalany), Xperie J (padł głośnik i rozlany wyświetlacz), Xperia U (lekko się stopił), HTC Windows Phone 8S (pęknięta szybka).

Zastanawiałem się nad Xperią GO, ale ponoć nie jest aż tak wytrzymała.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
    ElektronicznyMichal
    Level 20  
    Myślę, że będzie Ci potrzebny tel w wersji solid skoro używasz go w warsztacie. W tej cenie wiem, że znajdziesz np samsunga xcover. Androidy w tej cenie ledwo radzą sobie z systemem więc nie spodziewaj się cudów.
    karmel48
    Level 15  
    Samsung xcover wygląda całkiem przyzwoicie, warto nad nim pomyśleć. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
    karmel48
    Level 15  
    Wyczytałem że ten xcover 2 ma małą ilość wbudowanej pamięci dla danych i aplikacji, oraz brak możliwości instalowania aplikacji na karcie pamięci, więc raczej odpada.