Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit IWUD 4105 - Nie wiruje

markus78 04 Dec 2015 13:56 2766 6
    markus78
    Level 9  
    Witam, pralka przestała wirować, miała zablokowaną pompkę ( oderwało się ramiączko ze stanika żony i zablokowało pompę + kilka standardowych śmieci) wyczyściłem pompę - wcześniej pralka nie odprowadzała również wody, teraz odprowadza ale pralka nadal nie wiruje. Co mogę z tym zrobić?

Dodano po 6 [minuty]:

Po uruchomieniu programu wirowania, czas się nie zmienia cały czas jest 16min dodatkowo jak uruchamiam inne programy, czas dochodzi do momentu kiedy powinno rozpocząć się wirowanie i dalej nie płynie. Bęben wiruje normalnie w prawo i lewo, nie wchodzi na obroty wirowania.
    Jar-Woj
    Level 21  
    Czy jak włączysz ręcznie odpompowanie to odpompowuje wodę normalnie ?
    Co wyświetla się na wyświetlaczu w chwili gdy pralka staje zamiast wirować, czy migają jakieś kontrolki ?
    markus78
    Level 9  
    Dokładnie jak włączę ręczne odpompowywanie to jest wszystko OK.
    To samo podczas programu piorącego, czas na timerze maleje pralka robi pranie wstępne, wypompowuje wodę i kiedy ma zacząć wirować zawiesza się na tym poprzednim cyklu, czas przestaje płynąć ( kiedy włączam program expres trwa on 15min następuje pobranie wody, pranie wstępne, następnie woda jest odpompowywana i zegar zatrzymuje się na 7 min gdzie pralka powinna zacząć wirować - to się nie dzieje i muszę ją ręcznie wyłączyć.
    Nie migają żadne kontrolki na wyświetlaczu jest porostu zatrzymany czas,a pralka spokojnie się kręci.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak chcę uruchomić program wirowania czas w ogóle nie płynie - program trwa 16 min i cały czas jest on wyświetlany. Pralka nie wiruje.
    User removed account
    Level 1  
    markus78
    Level 9  
    na "sucho" bez wsadu działa program wirowania... Dziwne. Muszę sprawdzić co będzie z wsadem. Dam znać.
    Gobro
    Level 31  
    Sprawdź grzałkę na upływność do masy.
    markus78
    Level 9  
    Działa, po włączeniu na "sucho" zaczęła działać. Dziś było testowane z wsadem jest OK. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamknięty.