Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Która wiertarka najlepsza

04 Dec 2015 14:43 2079 10
 • Level 20  
  Witam, otóż chciałbym zasięgnąć porady. Z racji tego że zbliżają się święta chciałbym sprezentować swojemu tacie nową wiertarkę udarową i właśnie stoję przed dylematem jaką kupić. Do tej pory ja i tata ceniliśmy sobie wiertarki boscha linii zielonej (model PSB 500 RE). Na nasze potrzeby sprawowały się znakomicie. Tata ma dwie takie wiertarki, ale nie do końca sprawne. Jedna zniszczona w związku z nadmierną pracą, druga zaś częściowo, uszkodzony przełącznik do zmiany kierunków obrotu i dostał się pył do uchwytu wiertarskiego. Moja na szczęście sprawna, jak nowa :-)
  Ale nie owijając w bawełnę jaką wiertarkę dla domowego użytku obecnie byście doradzili ? Ja osobiście myślałem o trzecim zielonym boschu, ale chyba jakość tej wiertarki spadła i nie jest tak dobra jak dawniej.
  Myślałem o wiertarce Black&decker KR 504 RE, oraz o wiertarce Matrix ED-E 810. Najlepiej by było żeby wiertarka miała uchwyt z kluczykiem (tata jest do takiej przyzwyczajony, nie chce samozaciskowego). Chciałbym by cena była w granicach ok. 200 zł. Jeśli możecie jeszcze coś podpowiedzieć to jestem otwarty na wszelkie sugestie. Dziękuje
 • Level 20  
  W zasadzie to we wszystkim :-D nie mamy żadnej firmy budowlanej choć znamy się na tym. Ma być to wiertarka dla domowego użytku, warsztatu ale nie za typowe 50zł firmy typu toya czy vorel. Tak więc byłbym wdzięczny za podpowiedzi :-)
 • Level 12  
  Jeśli posiadacie juz wiertarki, w dobrym lub mniej dobrym stanie stanie stanie (zawsze może spróbować naprawiać ;) ) ja bym się rozejrzał za młoto-wiertarką, ja osobiście nie wyobrażam sobie teraz wiercenia wiertarka w betonie, a o żelbetonie nie wspomnę ;) tylko kwestia jest tego typu że za 200zł nie kupisz tego sprzętu zz renomowanej firmy :(
  Ale mniej renomowanej firmy jak najbardziej ;)
  Posiadam też wiertarkę z zielonej linii boscha, z sprzed kilku lat i szczerze mówiąc nie dostrzegam różnicy pomiędzy tanim pegazusem którego kupiłem za 35zł kilka lat temu :D

  Dla mnie zielona linia Boscha to typowo marketowy sprzęt bardziej do oglądania niż do roboty :(
 • Level 20  
  Uchwyt można wymienić, ale to chyba będzie problem, bo po rozkręceniu główki nie ma tam żadnej śruby mocującej. A na zewnątrz na trzepieniu nie ma nacięcia by przytrzymać to kluczem i odkręcić. A co do wyłącznika to orientowałem się i chyba już takiego nie dostanę. Co prawda to jest ten sam bosch (o tym samym numerze), ale już to jest inna "generacja". Wyłącznik w starej wiertarce jest mniejszy niż w tej drugiej nowej
 • Level 32  
  No to właśnie wystawiłeś nie najlepsze świadectwo boschowi linii zielonej - chyba że masz podróbkę, jeżeli nie, to nawet sprzęt no name bije tego boscha na głowę bo często wykorzystują elementy które są takie same i zamienne między nimi.

  Wygląda że jest demontowalny
  Link
 • Level 12  
  Ja osobiście lubię markę Hilti ;) ale ich sprzęt nie jest tani... W twoim przypadku bardziej na budżet trzeba się patrzyć ;)
  Tak jak pisałem do wiercenia widiami i nie tylko młotowiertarka, do wiercenia w drewnie, metalu to i wkrętarka wystarczy (ja osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio juz używałem wiertarki, używam zawsze wkrętarki)

  Na popularnym serwisie aukcyjnym pod hasłem "mlotowiertarka" można znaleźć do 200 zł klona gbg 2-26 z dwoma uchwytami sds+ i "zwykłym" niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat tego sprzętu, gdzieżeś markecie bym poszukał z gwarancją.

  Co do tego psb 500re powinien dać odkręcić sie uchwyt.
 • Level 22  
  ... nie wyobrażam sobie aby nie można było kupić wg. numeru części Boscha. sprzedawca najpewniej nie miał na stanie w sklepie potrzebnego Ci wyłącznika i z jakichś względów nie chciał dla Ciebie sprowadzić!!! Wszystkie części Boscha są do dostania z tym ,że niektóre kosztują pół wiertarki.
  Kupno nowej jest miłą rzeczą tym bardziej,że chcesz tacie zrobić przyjemność. Matrix, Einhell, Verto, i inne to jedna klasa. Wyjątkowo trwałe ( a mówię to z własnej praktyki) są wiertarki taniego Topexa ( więc Graphite) - ale te o mocy ok 800W.
  Jeżeli udałoby Ci się kupić nową bułgarkę (Elprom - jak AEG) lub Eltosa 2biegi 500W(jak Kress) to będziesz je miał do końca świata... .
  Slawek
 • Level 23  
  Część potocznie zwana futerkiem osadzona jest na gwintowanym wałku, dodatkowo zabezpieczona śrubą z łbem na śrubokręt krzyżakowy (Ph2 lub3).
  Sam musiałem wymienić bo niechcący kiedyś zostawiłem wiertarkę na wierzchu w czasie prac budowlanych i majster dobrał się do niej żabką bo nie widział kluczyka do futerka....
  Niestety zagniótł futerko i pozamiatane.....

  Co do rady co kupić, dawno temu gdy rozsypał mi się Black Decker (ośki na łożyskach ślizgowych), miałem podobny dylemat. Zdecydowałem się na niebieskiego Boscha 700W i to była bardzo dobra decyzja.

  Ale sugerowałbym rozważenie kupna akumulatorowej wiertarkowkrętarki z udarem, jest to bardziej uniwersalne narzędzie w podobnej cenie co wiertarka.