Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 i9505 brak dźwięków

max_gsm 04 Gru 2015 15:45 4446 5
  • #1 04 Gru 2015 15:45
    max_gsm
    Poziom 18  

Witam, jak w temacie w Samsungu Galaxy S4 brak dzwięków z buzera.
    Na gnieździe słuchawkowym wszystko jest ok, można słuchać muzyki i prowadzić rozmowy a z buzera cisza. Buzer, taśma z gniazdem usb też ok bo jak wepnę drugą płytę gówną w korpus to wszystko gra.
    Przeglądałęm też schemat i wszystkie przejścia z pinów buzera do płyty głównej są ok, od gniazda HDC900 do kondensatorów C919 i C920 też wszystko dobrze, coś dalej na płycie ale ta serwisówka jest jakaś dziwna bo nie wiem gdzie dalej szukać wyprowadzeń SPK_OUT_N i SPK_OUT_P , nie wiem gdzie one dalej prowadzą do jakich elementów. Proszę koledzy o pomoc w tej sprawie.

0 5
  • #2 04 Gru 2015 16:15
    GSMsync
    Poziom 12  

ic audio magboss albo chiny. Co do magbossa jak zamawiałem u nich ic battery do p5200 to czekałem ponad miesiąc już z chin byłoby szybciej

1
  • #3 05 Gru 2015 21:25
    max_gsm
    Poziom 18  

Zrobiłem tak: przełożyłem układ U1004 z innego S4 w którym nie było zasięgu ale dzwięk był ok i nic to nie dało, czyli nadal brak dźwięku, pomyślałem że albo go przegrzałem, albo źle wstawiłem, a ten układ z tego samsunga bez dźwięku wstawiłem do tego bez zasięgu i dźwięk jest, wszystko działa, czyli to nie wina tego układu. Kombinowałem jeszcze kilka razy i obydwa układy na 100% sprawne a teraz już nie mam dźwięku w słuchawce i w słuchawkach. Nie wiem co jest grane bo ten układ właśnie z tego co widzę w schemacie odpowiada za mikrofony, dzwięk buzera, słuchawki itp. ale jak go zamontuje do tego drugiego to wszystko działa i to za pierwszą próbą, także raczej odpada błąd przy wymianie. Napięcia też się zgadzają.

0
  • #4 15 Sty 2016 20:19
    mikmik
    Poziom 13  

Z tego co kojarzę jest taki układ jak U1007 to jest jakiś audio swich odpowiedzialny właśnie za przełączanie audio.

0
  • #5 19 Lut 2016 12:46
    karoltom
    Poziom 14  

a próbowałeś audio procesor?

0
  • #6 03 Lip 2016 21:37
    max_gsm
    Poziom 18  

Próbowałem już wszystkiego i nadal brak dzwięku.

0
  Szukaj w 5mln produktów