Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault kangoo 1.9d - kąt wtrysku kangoo 1.9d lucas dpc

Ryland 04 Dec 2015 19:49 14457 9
    Ryland
    Level 13  
    Witam, czy posiada ktoś dane jaki powinien być kąt wtrysku w silniku renault 1.9d najsłabsza wolnossąca jednostka (z tego co pamiętam to 54km), pompa lucas dpc R8448B201A.
    Czy może znajdzie się osoba która miała do czynienia z tym lub podobnym wynalazkiem (głównie chodzi mi o budowę koła pompy, bo za jego pomocą ustawiamy kąt wtrysku oczywiście przy użyciu specjalnego narzędzia, a nie jak w większości poprzez poluzowanie śrub).
  • Helpful post
    wielecki
    Level 21  

Ryland
    Level 13  
    Wszystko super, tylko w którym miejscu na pompie jest zawarta informacja o kącie wtrysku, bo to mnie najbardziej interesuje. W esi tronicu też jest napisane żeby szukać tej informacji na niej ale nie podają gdzie. Na tabliczce znamionowej nic nie ma no chyba, że to ja nie umiem tego rozszyfrować.
    Ryland
    Level 13  
    Dziękuje, tak właśnie podejrzewałem ale pewien nie byłem. Jeśli komuś jeszcze się to przyda to dla tej konkretnej pompy jest to 8.10.
    O odpowiednim trzpieniu też już wiem. Jeszcze raz dzięki za wszystko.
    Ryland
    Level 13  
    Ciąg dalszy moich zmagań.

Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem kąta wtrysku. Żeby móc go ustawić, muszę przestawić rozrząd na pompie o 4 zęby! W innym wypadku (kiedy rozrzd jest ustawiony na znaki) wychodzą jakieś herezje i nic się nie zgadza, kąt jest przestawiony nawet o kilkadziesiąt mm, czego nie jestem w stanie przestawić kołem pompy.
    Obecnie auto z przestawionym rozrządem i ustawionym kątem odpala na samostart ale z wielkim trudem, a w dodatku niemiłosiernie dymi (jasny dym) tak jak by go zalewało. (po 10 sekundach na hali jest siwo i nic nie widać). Do tego nie chce trzymać obrotów dopiero jak się nagrzeje to pracuje sam ale jest to praca bardzo nierówna i nie ma wtedy mocy no i oczywiście dymi.

Pompa jest po regeneracji, wtryskiwacze też są w porządku. Przed rozebraniem wszystkiego silnik pracował twardo i miał problemy z rozruchem, do czasu kiedy temp. nie spadła poniżej 5 stopni wtedy już całkiem odmówił współpracy i palił tylko na starta. W dodatku podczas rozbierania okazało się że ktoś przede mną też już przestawiał rozrząd na pompie tylko nie za bardzo wiem w jakim celu (też o 4 zęby).

Może ktoś ma jakiś pomysł?
    wielecki
    Level 21  
    Ta pompa z kołem ma swój urok :D ale zaczynasz od ustawiania wału blokadą (kolkiem fi8mm) lub na znak na kole zamachowym.Potem ustawiasz wałek rozrzadu (znak w okienku). I na końcu pompę. Ja ją kilkukrotnie ustawiałem suwmiarką i było ok. Koło na pompie nie moze byc przestawione, chyba ze jest zerwany klin. Ale coś czuję ze trzeba mierzyc kompresje.
    pchelek_18
    Level 10  
    Witam.
    w jaki sposób niby ustawiłeś go suwmiarką?
    piotrek1559
    Level 1  
    Witam a wie ktos co oznacza H-zasilanie B5 z potencjometru ? ile tam wynosi napiecie?