Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1.9 115kM - Licznik Motometer 1J0919861F nie działa połowa licznika

saly 04 Gru 2015 21:16 897 3
  • #1 04 Gru 2015 21:16
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Licznik golf IV licznik nie załącza:
    -gongu
    -lampki świec żarowych
    -Check engine
    -Lampki immo

Do tego licznik nie przekazuje sygnału immo, ani nie rejestruje info o błędach immo.
    W liczniku zero błędów, auto nie pali w sterowniku błąd 17978, jak odłączę antenkę immo, czy włożę do stacyjki kluczyk bez transpondera licznik tego nie zauważa.
    W sumie, czy kluczyk jest, czy nie ma, to nie idzie żadne info do ECU i auto nie pali.
    Jak zaloguje się w licznik to auto pali.
    Sterownik silnika nie rejestruje żadnego błędu oprócz błędu blokady sterownika silnika 17978.
    Jak się zaloguje w liczniku to wtedy ECU nie rejestruje już błędu 17978.
    Poza tym licznik działa poprawnie.
    W liczniku nie działa też żaden kanał adaptacji, nie da się dopisać kluczyka.
    Ani zrobić adaptacji.
    Zasilania i masy licznika sprawdzone.

0 3
  • #2 05 Gru 2015 18:22
    artin.bruyen
    Poziom 15  

co oznacza ten bład? sprawdz ciagłosc obwodu cewki transpondera do licznika

0
  • #3 05 Gru 2015 22:01
    pako150
    Poziom 16  

Oraz komunkacje miedzy Immo/ Zegarami / Sterownikiem silnika. Moze tam cos namieszane.

0
  • #4 06 Gru 2015 07:24
    saly
    Poziom 32  

Z komunikacją między licznikiem a ECU jest ok. Myślę że problem jest w samym liczniku w komunikacji między scalakami.
    Przelutowałem solidnie licznik i na razie działa, lampki ożyły i zaczął zgłaszać błędy kluczyka pętli. Zobaczymy jak długo.
    Liczniki nie są drogie więc jak problem się powtórzy to albo zrobię immo off albo wymiana licznika szkoda czasu na wielogodzinną reperację licznika wartości 100zł. Myślałem że coś może dowiem się z forum bo czytając posty widać że tego typu usterka jest dość częsta w tych licznikach.

0