Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału na dwa telewizory z anteny kierunkowej

05 Gru 2015 09:56 2748 10
 • Poziom 8  
  Witam,

  Podłączyłem ostatnio antenę kierunkową na dachu, przewód doprowadziłem do trójnika w salonie oraz tam podłączyłem zasilacz sygnału i wpiąłem do tv. Od trójnika poprowadziłem kablem do drugiego pokoju sygnał do dekodera gdyż mam tam stary telewizor i nie jest on wbudowany.
  Sygnał na telewizorze pierwszym jest bardzo dobry i jakoś obrazu również. Problem jest z drugim telewizorem, otóż gdy telewizor pierwszy jest wyłączony wszystko na drugim działa dobrze jednak gdy działają oba drugi zaczyna świrować, obraz skacze i pojawia się tylko co chwile.
  W czym może być problem? Dokupić drugi zasilacz sygnału i zamontować go przy drugim tv? Przemontować pierwszy na koniec obwodu? A może jest inny sposób rozdziału jak przez "trójnik"? Może też macie jeszcze inna rade :)?
  Za każdą z góry dziękuje
  Pozdrawiam
 • IGE-XAO
 • Poziom 22  
  Schemat ideowy gdzie? :|
  Popełniłeś albo błąd w połączeniach bądź użyłeś niskiej jakości elementy.
 • IGE-XAO
 • Poziom 8  
  Oczywiście już wrzucam schemat Rozdzielenie sygnału na dwa telewizory z anteny kierunkowej
 • Moderator
  Nie podałeś symbolu tego rozgałęźnika. Zastosuj taki i powinno być ok. Sprawdź, czy dekoder ma w menu wyłączone zasilanie anteny, funkcja ma być na OFF.

  Rozdzielenie sygnału na dwa telewizory z anteny kierunkowej
 • Poziom 43  
  Moim zdaniem wina leży w TV tym , przy którym jest rozgałęźnik(zakłóca). Wejście separatora może być zbyt blisko TV a nie jest ekranowane.. W dekoderze nie ma znaczenia czy zasilanie włączone czy nie , bo wejście głowicy TV gdyby miało cewkę do masy to i na czuwaniu by zwierało napięcie z dekodera. Rozgałęźnik może być kiepski więc ewentualnie też do wymiany ale dopiero po oddaleniu separatora.
 • Moderator
  LeDy napisał:
  Wejście separatora może być zbyt blisko TV


  Jakby nie rozgałęźnik, separator byłby jeszcze bliżej w gnieździe. Jeśli tak, to nie byłoby szans na poprawne oglądanie TV.
 • Poziom 43  
  Olek II napisał:
  LeDy napisał:
  Wejście separatora może być zbyt blisko TV


  Jakby nie rozgałęźnik, separator byłby jeszcze bliżej w gnieździe. Jeśli tak, to nie byłoby szans na poprawne oglądanie TV.

  Masz rację ale przyznaj, że o włączonym zasilaniu dekodera też nie przemyślałeś.
 • Poziom 8  
  Dzięki za pomoc, nie zdążyłem dzisiaj dokupić nowego rozgałęźnika (sklepy elektroniczne otwarte do 13 ;/) postaram się w poniedziałek nabyć nowy i sprawdzić czy pomoże.
  Co do zasilania doradzicie mi gdzie powinno być wpięte? Sprawdziłem na dekoderze przy drugim tv tak jak mówiliście i wyłączyłem zasilanie. Zasilacz mam wpięty przy wejściu do rozgałęźnika przy pierwszym tv tak jak na zdjęciu w pierwszym poście. Czy może lepiej wpiąć go na końcu obwodu przy drugim telewizorze? Lub też dwa przy jednym i drugiem ;)?
 • Poziom 43  
  Zasilacz w tamtym pomieszczeniu to bardziej skomplikowana instalacja, rozgałęźnik musiałby być wtedy z blokadą napięcia dla tego TV bez dekodera, chyba że ten przewód co przychodzi z anteny możesz dać do drugiego pokoju-gdzie dekoder.
 • Poziom 8  
  Niestety to nie wchodzi w grę ;/ w takim razie powinno zostać tak jak w tej chwili, tj. zasilacz przy rozgałęźniku a na dekoderze w drugim pokoju wyłączone zasilanie?? Następny krok to zmiana rozgałęźnika na nowy oraz oddale go od pierwszego tv tak jak pisałeś wcześniej?
 • Poziom 43  
  To oddalenie już się zmieniło po tym co napisał słusznie OlekII. Zasilanie w drugim pokoju wyłączone. Porządna, metalowa wtyczka w drugim pokoju, inny rozgałęźnik