Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo n500 - automatyczne włącznie komputera po podaniu zasilania

Gerbyl 05 Gru 2015 11:15 540 4
  • #1 05 Gru 2015 11:15
    Gerbyl
    Poziom 7  

Czy byłoby możliwe zrobienie takiego obejścia?
    włączam zasilacz do komputera -> włącza się komputer (bez klikania przycisku zasilania)

grzebałem już coś w biosie i nie ma tam opcji "Power Managment Setup", kminię czy nie dałoby się tego zrobić śrubokrętem i lutownicą

stary laptop lenovo n500 z windowsem 7

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Gru 2015 11:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

Czy jest to problem wcisnąć przycisk?
    Oczywiście można zrobić układ który zrobi to za Ciebie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Gru 2015 19:51
    Gerbyl
    Poziom 7  

Nie jest to problemem w normalnych warunkach, ale ten laptop ma współpracować z telewizorem w specyficznych warunkach i dostęp do samego komputera będzie utrudniony, po to to wszystko.

Mógłbyś nakreślić jakoś ten pomysł? bo ja nie mam żadnego, jest też osobny przycisk do włącznia zasilania samego zasilacza, może można byłoby go jakoś użyć żeby automatycznie włączał laptopa, w komputerze jest bateria więc nie byłoby problemem gdyby nie zaskoczył razem z dopływem prądu tylko nawet troszkę wcześniej. To jest najzwyklejszy przełącznik o taki:

lenovo n500 - automatyczne włącznie komputera po podaniu zasilania

0
  • #4 05 Gru 2015 20:46
    boro1234567
    Spec od komputerów

Trzeba zbudować układ który w momencie włączenia zasilacza zasymuluje wciśnięcie włącznika, umieścić go w lapku, podłączyć i gotowe.
    Co z wyłączaniem?

0
  • #5 05 Gru 2015 22:13
    cyberdelia
    Poziom 22  

Czy ten zasilacz ma pin kontrolny we wtyczce ? Jeśli tak to będzie trudniej bo bez pinu wyświetli ci się komunikat o nie oryginalnym zasilaczu i laptop może nie ładować baterii a żeby system się uruchomił trzeba będzie nacisnąć F1

Chyba ze tylko przerobisz sam włącznik, tylko pamiętaj, że na zbyt długich kabelkach włącznik może po prostu nie uruchomić laptopa z uwagi na impedancję przewodów.

0