Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie bojlera do CO -

bartek21: ) 07 Gru 2015 21:11 3114 42
  • #31 07 Gru 2015 21:11
    bartek21: )
    Poziom 13  

Jasne że mogę dać zdjęcie, zaraz zrobię, to proszę powiedzieć co mam jeszcze zrobić żeby to działało jak trzeba??
    Już nie mam do tego sił, mogę w ogóle teraz palić jak tak się coś przelewa w tym bojlerze? czy lepiej odłączyć wężownicę?
    Może uda mi się nagrać też filmik to wstawię jak to bulgota przy bojlerze.

• #32 07 Gru 2015 21:20
    jas67
    Poziom 22  

Grzać możesz, nic się nie stanie. To bulgotanie to dlatego że powietrze nie ma gdzie uciec.

• #34 07 Gru 2015 22:01
    jas67
    Poziom 22  

Nie widać kotła i jak z niego wychodzą rury.

• #35 07 Gru 2015 22:27
    Poziom 13  

Nie jestem w stanie zrobić lepszych zdjęć bo tam jest ciasno, ale ogólnie wszystko działa dobrze tylko ten bojler cały czas jak by ktoś przelewał wode z butelki do jakiejś miski.. :(

Podłączenie bojlera do CO - Podłączenie bojlera do CO - Podłączenie bojlera do CO - Podłączenie bojlera do CO -

• #36 08 Gru 2015 01:23
    2700066
    Usunięty  
  • #37 08 Gru 2015 05:52
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Jak dobrze odczytałem zdjęcia kotła -wyjście ciepłej wody idzie od razu w dół?

• #38 08 Gru 2015 09:23
    Poziom 13  

Rura ze zdjęcia idzie do naczynia wyrównawczego

Narysowałem schemat instalacji pieca taki uproszczony pominąłem zawory kulowe, starałem się jak najdokładniej

Podłączenie bojlera do CO -

Aha ten dźwięk to nie bulgotanie tylko tak jakbym wlewał małym strumykiem wodę do bojlera. (cały czas jest ten dźwięk)

woda jest gorąca.

Przymknięcie zaworów nie pomaga, cisza nastaje po całkowitym ich zamknięciu.

• #39 08 Gru 2015 12:52
    jas67
    Poziom 22  

Jak nie dasz dodatkowego odpowietrznika to tak będzie. Masz kontakt z tym co Ci to zrobił? Ten układ jest totalnie spier...ny aż się nóż w kieszeni otwiera jak się na takie coś patrzy. Tego co to robił to się powinno wykastrować.

• #40 08 Gru 2015 14:55
    Poziom 13  

Nie mam kontaktu to było z 5-6 lat temu robione.. ,ale już wtedy widziałem że to jakaś amatorka Ci ludzie..

W każdym bądź razie jeżeli chodzi o grzanie to rok w rok się tego używa i działa bez problemu, tylko ten bojler był ze 3 sezony nieczynny

To proszę powiedz czy ten odpowietrznik mam koniecznie dać w kuchni obok tego pierwszego czy mogę dać np w łazience?
    Pytam bo w łazience mam dużo miejsca a w kuchni jest ciasno i rurki od razu w dół lecą.

Nagrałem filmik jak słychać ten bojler a dokładnie jego wężownicę ale nie da się go tu wrzucić, mogę wysłać na maila jeżeli to w czymś by pomogło. Podłączenie bojlera do CO -

• #41 08 Gru 2015 16:16
    stanislaw1954
    Poziom 39  

bartek21: ) napisał:
    czy ten odpowietrznik mam koniecznie dać w kuchni obok tego pierwszego czy mogę dać np w łazience?
    Jeśli te rury idą tak, jak na schemacie to może być w łazience. Ważne by były w najwyższym punkcie. Ale przy kotle też jest niewłaściwie.Na wyjściu z kotła w kolanie może się gromadzić powietrze.

• #42 08 Gru 2015 16:18
    Poziom 13  

Już ogarnięte, mam nadzieję że będzie dobrze :)

Ojciec poprosił kolegę opanował błyskawicznie temat :)

Zakręcił dolny zawór wężownicy, a górny śrubunek odkręcił i odpowietrzył wężownicę (było powietrza, po chwili poleciała woda)

Zakręcił i jest cisza!
    Podpowiedział że jeżeli problem powróci to proponuje założyć odpowietrznik przy samej wężownicy i będzie po kłopocie.

• #43 08 Gru 2015 20:16
    jas67
    Poziom 22  

Odpowietrzanie na śrubunku nie jest dobrym wyjściem. I tak powinieneś dać ten dodatkowy odpowietrznik. A gdzie to musisz sam zobaczyć. To ma być najwyższy punkt.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME