Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40ES5700 - EPG, czeskie znaki diakrytyczne, przekłamania

makar42 05 Gru 2015 16:39 1881 12
  • #1 05 Gru 2015 16:39
    makar42
    Poziom 16  

Używam odbiornika TV firmy Samsung UE40ES5700. Jako, że mieszkam w zasięgu czeskich stacji TV, dosyć często oglądam ich programy, a co za tym idzie, korzystam z tekstów EPG. Niestety, mój odbiornik nie odtwarza poprawnie czeskich znaków diakrytycznych (patrz fotka) i stąd pytanie do znawców przedmiotu, co należałoby zrobić w kierunku poprawy tego stanu.
    Dodam, iż odbiornik mój przeznaczony był na rynek niemieckojęzyczny ( w ustawieniach można wybrać tylko 3 kraje: Austria, Niemcy, Szwajcaria) ale firma sprzedająca zapewniała, że jest przystosowany do języka polskiego. I to się potwierdziło. Rodzi się więc pytanie, na czym polegało to "przystosowanie". To samo chciałbym zrobić w stosunku do języka czeskiego.

0 12
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2015 19:22
    1 PAWEL
    Poziom 41  

W monecie pierwszego uruchamiania ( lub reset do ustawień fabrycznych ) tv nasz wybór kraju i języka jeśli był wybrany kraj Polska a język Polski to będą przekłamania musiał byś mieć wybór język czeski.
    Z tym że na polskich stacjach będziesz miał teraz przekłamania w przypadku wyboru języka czeskiego.
    Tv nie mają możliwości automatycznego tłumaczenia napisów.

0
  • #3 05 Gru 2015 20:01
    makar42
    Poziom 16  

Tv nie mają możliwości automatycznego tłumaczenia napisów. Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Sąsiad ma odbiornik LG i u niego teksty EPG są odtwarzane w językach nadawanych. Myślę, że jest to kwestia wgranych "dekoderów"(czy odpowiednich programów).
    Mój odbiornik posiada możliwość zmiany języka, ale tylko dla tekstów i napisów MENU. Po wybraniu języka czeskiego wszystkie napisy w MENU zmieniają się na czeskie, a tekst EPG stacji polskich jest nadal polski a stacji czeskich jest nadal "krzaczasty".
    EPG stacji niemieckojęzycznych (sprawdzałem na stacjach satelitarnych) jest też prawidłowo odtwarzany (z umlautami). Utwierdza mnie to w przekonaniu, że do tego odbiornika przeznaczonego na rynek niemiecki dołożono "coś", co umożliwia prawidłowy odbiór języka polskiego w EPG.

0
  • #4 05 Gru 2015 20:05
    1 PAWEL
    Poziom 41  

makar42 napisał:
    Tv nie mają możliwości automatycznego tłumaczenia napisów. Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem.

Czytaj ze zrozumieniem chodzi tylko o EPG.
    Zmiana wybór kraju też istotna.

0
  • #5 05 Gru 2015 20:11
    makar42
    Poziom 16  

A jak mam zmienić kraj, kiedy w ustawieniach, jak napisałem na wstępie mam do wyboru tylko Austria, Niemcy i Szwajcaria.

0
  • #6 05 Gru 2015 20:12
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Dlatego nie masz możliwości wyboru.

0
  • #7 05 Gru 2015 20:14
    makar42
    Poziom 16  

Ale wśród krajów nie ma Polski, a język polski jest odtwarzany prawidłowo. Jak to wytłumaczyć ?

0
  • #8 05 Gru 2015 20:19
    1 PAWEL
    Poziom 41  

A język czeski jest, ale telewizor jest nie na Polskę Czechy tylko ma obsługę języka Polskiego i Czeskiego
    w obsłudze wyświetlania filmów na tv z dysku jest wybór kodowania napisów ale nie EPG.
    Musiał by być tv na nasz rejon wybór kraju obsługa wszystkich krajów wschodnich a jest na Niemcy i inne.

0
  • #9 05 Gru 2015 20:25
    makar42
    Poziom 16  

Do wyboru jest 26 języków ale tylko do zmiany wyświetlania MENU.

0
  • #10 05 Gru 2015 20:29
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Podstawą jest wybór kraju bez tego bardzo często są przekłamania językowe.

0
  • #11 06 Gru 2015 15:48
    makar42
    Poziom 16  

Dobrze napisałeś, że podstawą jest wybór kraju tylko nie oświeciłeś mnie,(a może po prostu nie wiedziałeś), jak to zrobić, by odpowiednie kraje się pojawiły. Otóż grzebiąc w sieci dowiedziałem się, że można to zmienić jedynie w trybie serwisowym, stosownym pilotem serwisowym (ok. 90 zł). Natknąłem się na opis wykonania amatorskiego pilota: http://wiki.samygo.tv/index.php5?title=Build_your_own_IR_transmitter.. , i wszedłem do opcji regionów. Do wyboru: NONE, EU, EU_ITALY, EU_GER, EU_FRANCE, EU_BENELUX, EU_SPAIN, EU_UK, CIS_CA_MS, NORDIC, CIS_RUSSIA, CIS_UKR, EU_TURKEY, EU_AFRICA, EU_ALGERIA, EU_S_AFR, CHI_DTV,
    Wybrałem w miejsce mojego EU_GER opcję EU, która zawiera kraje Europy środkowowschodniej i osiągnąłem to, o co mi chodziło. Na dowód załączam fotkę prawidłowo odtwarzanego tekstu EPG tel. czeskiej.
    Szkoda tylko, że po moim pierwszym poście nie odezwał się jakiś serwisant Samsunga. Byłoby mniej pisania.
    Zamykam temat.
    Samsung UE40ES5700 - EPG, czeskie znaki diakrytyczne, przekłamania

0
  • #12 06 Gru 2015 16:24
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Dobrze że trafiłeś na opis, ja i nie tylko nie polecam grzebania w menu serwisowym,
    Przyjemnego oglądania. :)

0
  • #13 04 Mar 2016 09:37
    makar42
    Poziom 16  

Dla moderatora: temat zamknąłem jeden post wyżej. Pozdrawiam.

0