Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny basowe do OPERA 715 DX

05 Gru 2015 16:51 597 11
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam górki Opera 715 DX , mam do nich doły Alphard Magnum s 18 i myślę, że to są za słabe te basy. Co możecie polecić koledzy po fachu? Czy coś aktywnego, czy może pasywnego? Do basów mam końcówkę Hand Box ATX 2000 z crossoverem. Budżet na basy koło 5tys za dwie sztuki .Dziękuję i pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak grasz w pomieszczeniach typowych to TP118, jak w długich i wąskich i na dworze to TV118
  • Poziom 5  
    Są to pomieszczenia zamknięte , imprezy typu wesela od 80 do 200 osób , studniówki ,18 czyli imprezy okolicznościowe :) Tylko czy końcówka sobie poradzi z TP118?I chciałem zaznaczyć że nie jestem zespołem tylko dj em , wodzirejem :)
  • Poziom 12  
    Pomyśl nad kolumnami z firmy B&C: NAW SBR800 lub NAW SBR1200
  • Poziom 5  
    Ok dziękuje popatrzę , a za aktywnymi warto się rozglądac ? może być nawet do 3 tys za sztukę :)
    Poczekam jeszcze trochę może ktoś się jeszcze wypowie :)
  • Poziom 12  
    Z pasywnych więcej wyciągniesz. Końcówkę masz dobrą. Jak nie planujesz rozbudowy dołów o kolejne kolumny to możesz wziąć wersję 4ohm. Dopasowane do wzmacniacza i odpowiednim stosunku mocy do nadstawek.
    Jeśli chodzi o aktywne to może jeszcze ktoś się wypowie bo moje doświadczenie jest dość małe.
  • Poziom 5  
    Znalazłem takie coś yamaha-dxs15 lub dxs12 aktywne koło 3 tyś za sztukę , poczekam może sie ktos wypowie , a możę doradzi coś innego :)
  • Poziom 12  
    Zerknąłem na basy yamaha-dxs15:
    Głośnik niskotonowy: 15", cewka 2.5"
    Moc wyjściowa: Dynamic 950W / Continuous 600W.
    Czyli moc ciągła 600W przy 2,5 calowej cewce 15 calowego głośnika?
    Jestem bardzo zdziwiony jak to możliwe ale może źle zrozumiałem.
  • Użytkownik obserwowany
    Papier wszystko przyjmie - 600w to w 4" cewkę można ładować bez stresu a Yamaha potrafi w 2.5" :D
  • Poziom 5  
    Poszperałem i znalazłem jeszcze coś takiego Wharfedale Pro Delta 18BA lub Electro-Voice ELX 118 P poczekam czy ktoś sie odezwie ?
  • Użytkownik obserwowany
    Delta18 brzmi przyjemnie a za znaczki EV moi klienci nie lubią płacić to i ja nie kupuję. Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Czyli opcja jak na razie Delta nr 1 :) tym bardziej że Delta215 juz mam pasywna :) tylko do tych db dobrać deltę aktywną i będzie słabszy zestaw i mocniejszy :) poczekam może sie jeszcze ktoś wypowie :)Dziękuję za wypowiedzi :)