Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MG ZR idT - Brak napięcia na świecach

05 Gru 2015 19:05 423 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z moim samochodem MG ZR idT. Mianowicie odkąd zaczęło robić się trochę zimniej zaczął trochę gorzej odpalać, a że nie boimy się z kolegą grzebać po samochodach to sprawdziliśmy to i owo. Okazało się, że od wtyczki do przekaźnika świec żarowych urwany był kabel, polutowaliśmy, sprawdzamy - na świecach nadal brak napięcia. Wszystkie bezpieczniki sprawne, przekaźniki powymieniane.

Kolejna sprawa to taka, że posiadam jeszcze Rover'a 25 też iDT i postanowiłem sprawdzić, jak tam u niego z grzaniem świec. Co się okazało? Po wypięciu(!) przekaźnika od świec żarowych, podczas włączania zapłonu na świecach pokazuje się napięcie 10,6V czyli praktycznie idealne. Gdzie w takim razie szukać przyczyny braku napięcia na świecach podczas grzania w MG? Na jakiej to dokładnie zasadzie działa?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Sterownik silnika włącza przekaźnik na podstawie odczytu temp. z czujnika.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Okazało się, że szukając przekaźnika, popatrzyłem na starszy model samochodu i przekaźnik, o którym myślałem, że jest przekaźnikiem od świec żarowych okazał się być od...wentylatorów. Przekaźnik od świec żarowych został zlokalizowany i dociśnięty przez co zaczął poprawnie działać. Co prawda nie zmierzyłem dokładnie napięcia na świecach, ale po włączeniu zapłonu przygasają kontrolki oraz lampka oświetleniowa wnętrza, po chwili słychać charakterystyczne "pyk" i oświetlenie wraca do normy.

// Przekaźnik świec żarowych to taki czarny znajdujący się pod lub obok zbiorniczka na płyn wspomagania.

//Napięcie na świecach 10.9V więc wszystko w normie.