Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S Advance - Bateria szybko się rozładowuje, telefon się grzeje

WIN8.1 05 Dec 2015 19:51 2961 7
    WIN8.1
    Level 8  
    Witam Serdecznie,

Posiadam telefon taki jak w temacie. Od pewnego czasu zaczęła w nim nagle znikać bateria (potrafi wyładować się do zera w 1,5 h) i strasznie się nagrzewa. Występuje to nawet wtedy, gdy nie jest włączony. Ładuje się bardzo powoli (nawet 4h). To nie jest problem z baterią, bo próbowałem jeszcze innych i wtedy ten problem również występował. Wszystko było w nim formatowane, wipe'owane, zmieniłem nawet Software z JB na KK, ale to nie pomogło. Dodam, że telefon nie jest intensywnie użytkowany - po prostu leży sobie z wyłączonymi wszystkimi modułami. Dodam, że nagrzewa się on w górnej tylnej części ok. pod kartami SIM i SD (żadna z nich nie jest włożona).

Proszę o podpowiedź, co tu jest nie tak i jak można to naprawić. Z góry dzięki.
    rekordgsm
    Level 31  
    Rozebrać i sprawdzić czy nie ma śladów mikrokorozji.
    WIN8.1
    Level 8  
    Rozbierałem go, dostałem się do płyty głównej, ale nic tam nie znalazłem. Co zrobić gdy byłaby tam mikrokorozja? Nie był narażony na działanie wody i wilgoci.

P.S. Ile mogłaby kosztować naprawa w
    serwisie?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Nikt nie jest w stanie pomóc?
    patrykGSM
    Level 21  
    Prawdopodobnie masz zwarcie na płycie. Zanieś telefon do serwisu żeby sprawdzili tel. Pod tym kontem. Chyba ze masz zasilacz serwisowy albo miernik w domu.
    WIN8.1
    Level 8  
    Co można zrobić, jeśli byłoby zwarcie na płycie - pozostaje tylko wymiana na nową? Grzeje się pod wejściem na kartę SIM (rozbierałem, sprawdziłem).
    patrykGSM
    Level 21  
    No trzeba ustalić co tam się dokładnie grzeje. Najprawdopodobniej zwarty/uszkodzony element do wymiany. Sprawdź dokładnie to miejsce i okoliczne czy nie ma śladów korozji czy ewentualnych innych niepokojących zmian. Sam czytnik sim raczej nie jest powodem grzania się płyty. Prawdopodobnie jakiś układ czy kondensator w pobliżu powoduje zwarcie. Ciężko coś dokładniej powiedzieć jak się nie ma płyty gł. Przed sobą. Jak nie czujesz się na siłach to radziłbym jakiś dobry okolicznych serwis odwiedzić.
    WIN8.1
    Level 8  
    Mogę wrzucić zdjęcie płyty. Czuje się na siłach, a zresztą i tak minęła na niego gwarancja.
    rekordgsm
    Level 31  
    WIN8.1 wrote:
    Mogę wrzucić zdjęcie płyty. Czuje się na siłach, a zresztą i tak minęła na niego gwarancja.

Czujesz się na siłach do czego? posiadasz schemat, sprzęt? zaczynając chociażby od miernika poprzez hotair itd.