Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny format pliku (.dgldyoh)

Szynszyl007 05 Gru 2015 21:25 1551 27
  • #1 05 Gru 2015 21:25
    Szynszyl007
    Poziom 8  

Witam, nie wiem czy to dobry dział, ale jeśli nie to przepraszam - jestem tu nowy. Ok to do rzeczy. Od pewnego czasu mam taki problem, ze mam taki format pliku (.dgldyoh) i nie wiem co to się zadziało, ze mi nie chce otwierać tego. Jakby było mało wszystkie pliki w komputerze posiadają taką końcówkę i nie mogę ich jakoś naprawić. Co się mogło stać? - ewentualny link do tego pliku. Pomocy proszę.

0 27
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2015 21:34
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchomiles zainfekowany plik, ktory dostales poczta, plik po uruchomieniu zaszyfrowal dane dla okupu. Plikow nie da sie odszyfrowac, koniec tematu.

0
  • #3 05 Gru 2015 21:46
    Szynszyl007
    Poziom 8  

I co teraz nie mozna nic z tym serio zrobic? Przepadlo to tak?

0
  • #4 05 Gru 2015 22:04
    Kolobos
    Spec od komputerów

Na to wyglada. Na przyszlosc rob kopie zapasowe i nie infekuj bezmyslnie systemu.

0
  • #5 05 Gru 2015 22:04
    cyberdelia
    Poziom 22  

Niekoniecznie - jaki masz system?

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

-1
  • #6 06 Gru 2015 09:32
    Szynszyl007
    Poziom 8  

Win 7 Home premium

0
  • #7 06 Gru 2015 10:11
    Robert B
    Poziom 43  

Tutaj żadne czary nie pomogą. Poczytaj o wirusie Crypto Locker.

0
  • #8 06 Gru 2015 10:23
    Hektar Zahler
    Poziom 31  

Jak nie pomogą, to zapobiegawczo pomogą innym. Wskazówki typu nie masz antywirusa "nie otwieraj podejrzanych e-mail" to dla Kowalskiego równoznaczne "nie korzystaj z poczty". Czy nie jest tak, że zainfekowany załącznik nadal znajduje się w archiwum poczty ? Czy z tym też nie da się nic zrobić ?

0
  • #9 06 Gru 2015 10:44
    Kolobos
    Spec od komputerów

@Hektar Zahler tak jak napisal @Robert B
    > Tutaj żadne czary nie pomogą. Poczytaj o wirusie Crypto Locker.

0
  • #10 06 Gru 2015 16:00
    cyberdelia
    Poziom 22  

Jeśli win 7 to niestety nic się nie da zrobić.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

-1
  • #11 06 Gru 2015 18:29
    Robert B
    Poziom 43  

cyberdelia napisał:

A w jakim systemie odzyskałbyś zaszyfrowane pliki? Zdradź tajemnicę.

0
  • #12 06 Gru 2015 19:35
    cyberdelia
    Poziom 22  

XP, (włączone przywracanie systemu, wymóg konieczny). reszte tajemnicy zabiorę do grobu ;-)

Moderowany przez ANUBIS:

-2
  • #13 06 Gru 2015 19:42
    Robert B
    Poziom 43  

Tiaaaa....
    Bez obrazy ale guzik byś zrobił.

0
  • #14 06 Gru 2015 21:59
    Szynszyl007
    Poziom 8  

dobra panowie co z tym zrobic moge jakies konkrety ???

0
  • #15 06 Gru 2015 22:08
    Kolobos
    Spec od komputerów

@Szynszyl007 wszystko juz zostalo napisane. Plikow nie da sie odszyfrowac, jezeli nie masz kopii to nic z tym wiecej nie zrobisz.

0
  • #16 06 Gru 2015 22:11
    Robert B
    Poziom 43  

Szynszyl007 napisał:
    co z tym zrobic moge jakies konkrety ???

Usunąć pliki i zwolni się miejsce na dysku.
    EOT.

0
  • #17 07 Gru 2015 08:51
    cyberdelia
    Poziom 22  

Robert B napisał:
    Tiaaaa....

0
  • #18 07 Gru 2015 09:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

@cyberdelia Twoje posty niczego nie wnosza do tematu, co gorsza zdarza Ci sie to zbyt czesto.

Przywracanie systemu jak sama nazwa wskazuje nie przywraca plikow uzytkownika i nie wazne czy jest to XP czy nowszy system.

Cytat:
    Funkcja Przywracanie plików nie wpływa natomiast na pliki osobiste, takie jak wiadomości e-mail, dokumenty czy fotografie. Dlatego ta funkcja nie nadaje się do przywracania usuniętych plików

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/system-restore-faq#1TC=windows-7
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Przywracanie_systemu

Co innego kopia zapasowa.

Wprowadzasz tylko zamieszanie i nikomu to nie pomaga. Tak jak sam napisales, doucz sie, najpierw doczytaj porzadnie i dopiero pisz na forum.

1
  • #20 07 Gru 2015 11:36
    Robert B
    Poziom 43  

"News" sprzed półtora roku :D

0
  • #21 07 Gru 2015 11:37
    linuks
    Spec od komputerów

cyberdelia napisał:
    Robert B napisał:
    Tiaaaa....

Czuję się jak astronauta na stosie w średniowieczu, ANUBIS to tobie powinno się dać ostrzeżenie za brak wiedzy , doucz się najpierw doczytaj porządnie i wtedy ostrzeżenia wystawiaj.

Pojęcia nie masz cyberdelia o czym piszesz. Załóż firmę "odzysk plików zaszyfrowanych przez wirusy " to będziesz bardzo bogatym człowiekiem i jak będziesz chciał to sobie kupisz portal :)
    Napisałeś bzdurę ( z braku wiedzy albo z niedoczytania jakiegoś artykułu w necie ) to przeproś a nie brnij dalej w wypisywanie głupot bo dołączasz tym sposobem do " fachowców " którzy odzyskują nadpisane pliki lub naprawiają programowo bad sektory na dyskach.
    Też coś gdzieś przeczytali nie zawsze ze zrozumieniem i powielają głupoty wyczytane w necie.
    Elektroda ma opinię poważnego forum i trzeba reagować na różne durnoty jakie ktoś niedouczony wypisuje bo w przeciwnym przypadku ktoś to kiedyś przeczyta i może pomyśleć ,że tak jest jak piszesz.
    Na przyszłość to pisz o tym na czym się znasz a najlepiej to o tym co sam robiłeś i nie powielaj bzdur.
    Pozdrawiam
    Przy okazji to sobie zainfekuje tym wirusem xp i win 7 to sam popatrzę jak to wygląda. Niczym nie ryzykuję bo mam obrazy dysków na zewnętrznym nośniku odłączonym od kompa a przy okazji sprawdzę czy wirus zaszyfruje pliki na partycjach linuksowych.
    Jeżeli ktoś ma taki załącznik z wirusem to byłbym zobowiązany za podesłanie na mejla.
    Pozdrawiam

1
  • #22 07 Gru 2015 14:25
    cyberdelia
    Poziom 22  

Przepraszam, pomyłka chodziło o windows 7, dziś wieczorem albo w nocy opiszę procedurę niedowiarkom.

0
  • #23 07 Gru 2015 14:42
    linuks
    Spec od komputerów

Nie opisuj procedury tylko zakładaj firmę i rób na tym dużą kasę. Twórcy wirusa i antywirusów też ci duże pieniądze zapłacą :)
    Podobnie pisali ci co realokowane sektory naprawiali.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14082582#14082582
    A tak naprawdę nic nie naprawiali bo jest to nie możliwe a tylko SMART zerowali i dopiero jak to wyszło to zmienili zdanie.
    Jak masz tego wirusa to go podeślij. Chce przetestować. Przypuszczam że linuksowych partycji nie ruszy ale chciałem się upewnić.
    Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

cyberdelia napisał:
    Przepraszam, pomyłka chodziło o windows 7, dziś wieczorem albo w nocy opiszę procedurę niedowiarkom.

Od razu uprzedzam nie pisz o odzyskiwaniu plików itp. Są w necie opisy ale dotyczą wczesnych testowych wersji. System operacyjny nie ma nic do rzeczy przy odszyfrowywaniu plików na wszystkich partycjach i dyskach w komputerze.
    Może rozszerzysz to twierdzenie że na xp sie nie da a na win7 się da ?
    Poczytam co takiego wymyśliłeś.
    Był by to patent na miarę światową z natychmiastową ofertą zatrudnienia przez największe międzynarodowe korporacje za dużą kasę.
    Pozdrawiam
    Jak nie opiszesz to znaczy że głupio ci się było przyznać do bzdur które napisałeś.
    A jak napiszesz to przetestuję u siebie. Mam xp win7 i win8.1 i oczywiscie podzielę się wynikami w postaci fotek i filmików.
    Podstawowe pytanie. Sam to odszyfrowanie robiłeś czy opierasz się na artykułach z netu ?
    Jeżeli na opisach z netu to nie ma sensu żebyś przepisywał.
    Dobra zasada to pisać o tym co się samemu robiło a nie powielać nie zawsze prawdziwe teksty z netu.
    Poczekam spokojnie na opis. Może w tym czasie uda mi się tego wirusa pozyskać dla celów poznawczych.
    Należę do tych co najpierw sprawdzają u siebie. Np w wątku poniżej ktoś twierdził że wersja demo partition magic wprowadza zmiany na dysku i miał rację bo wersja 32 bit nie wprowadza zmian a wersja 64 bit mimo że demo i nie powinna nic na dysku zapisywać jednak to robi.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2331520.html#11080387
    Dlatego dobrze jest sprawdzić osobiście przed oceną
    Pozdrawiam

0
  • #24 07 Gru 2015 15:35
    Kolobos
    Spec od komputerów

@cyberdelia szybko zmieniasz zdanie, pare postow wyzej pisales:

cyberdelia napisał:

a teraz nagle piszesz:
    cyberdelia napisał:

0
  • #26 07 Gru 2015 21:47
    cyberdelia
    Poziom 22  

Mam chwilę czasu więc opisze jedyny skuteczny sposób na odratowanie danych po zaszyfrowaniu ransomem jakim jest Crypto locker i podobnymi do niego wersjami :

1. System musi być pozbawiony Crypto-lockera
    2. Odpalamy program shadow explorer (tak jednak napisałem o odzyskiwaniu)
    3. skanujemy partycję w poszukiwaniu kopi plików użytkownika stworzonych przez system (zdrowych plików)
    4. gotowe

Może nie jest to metoda na odzyskanie wszystkich plików, ale skuteczna przynajmniej w jakimś stopniu, ja odzyskałem w ten sposób ważny wniosek i 4,3 gb zdjęcia własnego dziecka.

Czekam na ciętą ripostę i bana za pisanie głupot? ;-)

PS. Rozwiązanie dotyczy systemów Vista,7,8 . Nie wiem jak z 10

0