Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Borland C++ - Edycja gotowego pliku .exe na potrzeby własne, niekomercyjne

05 Dec 2015 23:48 1356 15
Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    siewcu
    Level 34  
    Pikus_09 wrote:
    pewnie zaraz posądzicie mnie o cracking, czy hacking, ale ja chcę to zrobić dla siebie bez korzyści zarobkowej

Nie ma to znaczenia. A tak to polecam jakiś hex edytor do zmian, ale jesteś pewny, że wiesz czego szukać?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    krru
    Level 33  
    Czy limity te wynikają z (nie)posiadania licencji, czy ten program pop prostu tak miał? Bo jesli to drugie to raczej nie wróżę powodzenia - pewnie program ma po prostu na sztywno ustalone tablice na poszczególne elementy. Zmiana była by dość prosta na poziomie kodu źródłowego, jednak na exe jest praktycznie niewykonalna. No i dochodzą limity wersji 16-bitowej, być może program i tak zużywa całą dostępną w tej architekturze pamięć.
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    -psiak-
    Level 32  
    Czasami prościej napisać całość od początku.
    User removed account
    User removed account  
    -psiak-
    Level 32  
    Jeżeli się znasz na tym to prościej napisać całość od początku, jak się nie znasz to podziel to prościej przez 100.
    User removed account
    User removed account  
    -psiak-
    Level 32  
    Ja dobrze znam 13 języków programowania, oraz potrafię i robiłem "Reverse Engineering", więc wiem o czym mówię: - grzebanie w EXE jest bardziej skomplikowane niż napisanie całości (poza rzadkimi wyjątkami kiedy to jedyne co trzeba zrobić to zdjąć jakieś sztuczne ograniczenia lub zmienić jakieś teksty).
    Jeżeli nie znasz dobrze assemblera to samodzielne wykonanie tego zadania staje się wręcz niemożliwe.
    Zlecenie takiego poprawienia lub napisania od nowa - absolutnie się nie opłaca, znacznie taniej wyjdzie kupienie jakiegoś nowego, dobrze działającego i przede wszystkim rozwijalnego programu.
    User removed account
    User removed account  
    krru
    Level 33  
    Pikus_09 wrote:
    No to "leżym" i "kwiczym" Projekt PCB zakończony w 99%, bo linii zabrało. :(

No aż tak źle to nie jest. Tylko wyjściem nie jest poprawienie programu, tylko jego zmiana na coś współczesnego. Ja nie projektowałem poważnych PCB na komputerze, nie mam doświadczebia, ale pewnie w innych działach forum warto się spytać jaki współczesny program może zaimportować dane z tego PIA, może wręcz istnieje nowa wersja PIA, która będzie mogła wczytać twój projekt z największym prawdopodobieństwem sukcesu.

Programów do PCB jest sporo, są nawet darmowe, potrzebujesz ludzi, którzy mają z nimi praktykę i wskażą ci właściwy program i drogę migracji projektu do tego programu.

Trochę pracy dodatkowej oczywiście Cię czeka - będziesz musiał nauczyć się nowego programu, ale pozbędziesz się limitów PIA na zawsze.

Po prostu zadałeś złe pytanie - zamiast przedstawić problem, przedstawiłeś swoją propozycję rozwiązania, która była nietrafiona.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    kinggustav
    Level 26  
    Koledzy dobrze ci radzą. Stary soft jest zrobiony na MS-DOSa, jak sam pisałeś. Prwdopodobnie autor przyjął typowe dla DOSa ograniczenia. Tego nie da się tak łatwo obejść. Autor mógł np. zadeklarować tablice o stałej wielkości nie przekraczające pamięci DOSa. Przejście na struktury dynamiczne, wykorzystujące wszystko co jest w kompie nawet dla niego byłoby trudne, a co dopiero, dla kogoś, kto nie zna programu. Poszukaj raczej czegoś nowszego i ... nie przywiązuj się do narzędzi. :-)