Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki do kompa 200zł+ lub Wzmacniacz 200zł+

Tymon_HS 06 Dec 2015 00:12 903 8
Wago
    Tymon_HS
    Level 7  
    Witam, również dołączam się do pytania, chciałem bardziej jednak zapytać o opinię na temat kilku firm, głośniczków do komputera stacjonarnego.

Obecnie mam Creative T3130:
    Tubka 15W, 2 satelitki po 5W, razem 25. Czasami jak odpalę tą słabiznę trochę głośniej, to widać jaki słaby bas, tuba zaraz zaczyna pierdzieć.
    Dlatego szukam czegoś nowego i mocniejszego, żeby przy moim trybie słuchania muzyki (czasami coś tam głośniej puszczę, zazwyczaj słuchawki/spokojnie posłuchać lub do filmu) aż tak się głośniki nie męczyły.
    Dodatkową wadą jest brak wejść mic/słuchawki na głośniku/statelitkach/pilocie/gdziekolwiek.
    Ogólnie pilot strasznie słabej jakości mi się trafił, niedługo po kupieniu już przestawał łączyć kabel w nim oraz regulacja głośności, co olałem, bo mogę zmieniać w kompie, a głośniczki dalej grały :)

Mam kilku kandydatów:
    Pierwsze MC-MSF50, 250zł:
    Firma Modecom. Najmocniejsze 2.1 znalezione przeze mnie w tym przedziale. Tuba 26W i 2 głośniczki po 12W, razem 50W.
    Wyglądają na porządną robotę, satelitki również rzeźbione w drewnie...
    Jednak ciekaw jestem czy ta firma zna się na robieniu głośników, nie sypią się i nie ma jakiejś tragedii w jakości dźwięku. Kiedyś słyszałem cienkie opinie na ich temat, ale teraz może się coś zmieniło?

Drugie T6300, 231zł;
    Tym razem 5.1 creative. Tuba 22W, satelitki 5x 7W. Razem 57W
    W tej cenie jedyne, 5.1 które znalazłem/zainteresowały

Trzecie Z523, za 259zł:
    Logitech. Te mają fajne wejścia na słuchawki i mikrofon na satelitce.
    Na polskich stronach panuje opinia, że mają one: Tuba 30W i głośniki satelitarne 10W (wychodzi 2x5W), razem 40W.
    Na zagranicznych zaś widzę: Tuba 21W i głośniczki 2x 9,5W i razem też 40W.
    Chyba te zagraniczne strony są w tym przypadku bardziej wiarygodne, ale takie niedomówienie już sprawia, że źle patrzę na te głośniki.

Czwarte Z333, 229zł, dostawa gratis więc nawet jeszcze mniej:
    Ponownie Logitech, niestety już bez wejścia na mic, ale liczy się jakość dźwięku i wykonania głośników. Subwoofer 24W i głośniczki po 8W, razem 40W.

Wypisałem tylko pobieżnie opisy interesujących mnie głośników.
    Jeżeli ktoś miał z którymiś jakieś doświadczenie, zna się bardziej na specyfikacjach audio i mógłby doradzić, które z tych poszczególnych modeli są warte swojej ceny, a których unikać, to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam :)
  • Wago
  • Helpful post
    siewcu
    Level 34  
    Nie kieruj się mocą, niestety realna ona nie jest. Mi, wśród zestawów do 250zł, przypadły Logitechy Z-523. Aczkolwiek polecam pójść do jakiegoś marketu i posłuchać, uzyskasz tym więcej niż dzięki opiniom z internetu.
    Tymon_HS
    Level 7  
    No dzięki. Sam bym nie wpadł, żeby polecieć do media i sobie ich posłuchać xD
    Co do mocy, to chodziło mi o to, że jeżeli jedne głośniki mają 40W, a swoich obecnych 25W (też według opisu) chyba nigdy nie słuchałem na maksymalnej głośności (trochę ciszej niż max przy braku pierdzenia tuby mi na spokojnie wystarczał), to takie 40W będą miały wystarczającą rezerwę, żeby się nie męczy przy takim ustawieniu głośności.

Znaczy o to chciałem też zapytać, czy mam rację :)

No i jak creativa znam, o Logitechu słyszałem, to chciałbym się zapytać o modecom'a. Zestaw wygląda solidnie, chętnie wesprę polską firmę, ale nie wiem, czy firmie mogę zaufać, bo wydaje mi się mniej znana niż taki Logitech.
    I nie wiem, czy znajdę je w mieście, żeby móc na własne uszy posłuchać, dlatego liczę na pomoc. Jutro spiszę sobie te modele i będę szukał w media markcie i kilku innych sklepach, które będą po drodze ;)
  • Wago
  • Helpful post
    siewcu
    Level 34  
    Ostatnio jak gdzieś "macałem" Modecom w sklepie to wrażenia dobrego nie zrobiły na mnie te głośniki - ale nie powiem który to był model, bo nie wiem. Musisz obejrzeć sam.
    Tymon_HS
    Level 7  
    A te Z523, to miałeś z nimi styczność jakąś dłużej? Nie wiesz może, która specyfikacja jest prawdziwa? Bo na necie można znaleźć 2 różne ;p

Dobra, ja idę w kimę, jutro się przejdę i obadam te głośniczki, może coś jeszcze ciekawego znajdę :)

Dzięki za pomoc
  • Helpful post
    siewcu
    Level 34  
    Szczerze - nie patrzyłem w tabelki. Brzmiały znośnie do średnich poziomów głośności i tyle mogę powiedzieć, pomiarów nie dokonywałem a tabelki z danymi technicznymi - kto wie czy prawdziwe... Ewentualnie możesz poszukać jakichś małych monitorów i starego wzmacniacza stereo, np jakiejś Diory - też daje radę.
  • Helpful post
    Grzegorz740
    Level 36  
    siewcu wrote:
    Szczerze - nie patrzyłem w tabelki. Brzmiały znośnie do średnich poziomów głośności i tyle mogę powiedzieć, pomiarów nie dokonywałem a tabelki z danymi technicznymi - kto wie czy prawdziwe... Ewentualnie możesz poszukać jakichś małych monitorów i starego wzmacniacza stereo, np jakiejś Diory - też daje radę.

To co pisze na opakowaniu w kwestii parametrów technicznych moim zdaniem jest to marketing aby głośniki się dobrze sprzedawały.

Najlepszym wyjście to jest albo posłuchać jak grają głośniki w markecie albo tak jak napisałeś małe monitory stereo i wzmacniacz Diory.

Szkoda ,że w internecie ciężko znaleźć porządną dobrze zrobioną merytorycznie recenzję głośników komputerowych.
    siewcu
    Level 34  
    Przyczyna jest prosta - grupa docelowa nabywców tego sprzętu ma głęboko w poważaniu tabelki z parametrami. Im więcej Wat mocy będzie na opakowaniu, tym lepiej. I nie ma znaczenia, czy to moc RMS, czy PMPO. Im wyższa wartość tym lepszy sprzęt i na tym poprzestają. A osoby mające świadomość tego jaki sprzęt kupują, nie sięgną po takie głośniczki.
    Tymon_HS
    Level 7  
    Wzmacniacz lepiej nowy, czy używany na gwarancji? Bo na wzmacniaczach, to się kompletnie nie znam.
    Tutaj w ogóle będzie problem, ile kanałów out, kanały in raczej 2 wystarczą. Znajdę taki w miarę dobry, wytrzymały wzmacniacz za 200+ zł? Taki, żebym mógł na nim grać też na elektryku? Poczeka sobie troszkę i za jakiś czas kupię mu głośniki. Drożej wyjdzie, ale wydaje mi się, że warto. Dobrze, że mi podsunęliście ten pomysł :D