Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung np270e5v-x01pl - brak ładowania mruga dioda na zielono i pomarańczowo

scoot 06 Dec 2015 00:21 3459 8
    scoot
    Level 9  
    Witam mam laptopa samsung np270e5v-x01pl. Jakiś czas temu zauważyłem że bateria zaczęła mi słabiej trzymać ok godzinę. Przy niskim poziomie (przed domyślnymi komunikatami w win7) nagle wyłączał się jakby tracił zasilanie. System wyrzucał komunikat żeby rozważyć wymianę baterii. Po ok miesiącu komp na baterii w ogóle nie włączał się. na zasilaczu zaczęła mrugać dioda ładowania na zielono i pomarańczowo. Tydzień temu kupiłem nową baterię firmy mitsu. Bateria była dobierana w sklepie względem tej starej. Zadowolony włożyłem baterię laptop odpalił wszystko fajnie działało do momentu kiedy bateria nie rozładowała się. Nie mogę jej naładować. Po podłączeniu do zasilania dioda ładowania mruga na pomarańczowo i zielono(w manualu nie ma opisanej tej kombinacji) W win7 wyświetla komunikat podłączony nie ładuje. Na starej baterii kilka razy też zdarzył się taki komunikat przy różnym stopniu pojemności baterii. Oddałem lapka do serwisu. Gość przy mnie sprawdził ładowanie i było napięcie na wyjściu ale kazał go zostawić bo musiał dokładnie sprawdzić. Wczoraj dowiedziałem się że napięcie na ładowaniu niby jest ale nie ma sterowania baterią i że prawdopodobnie uszkodzony jest chipset. Trochę nie chce mi się wierzyć w uszkodzony chipset. Jest to możliwe? Nie wiem na jakiej podstawie on to stwierdził. Nie wiem czy to ważne ale inne problemy jakie miałem z tym lapkiem to problemy z kartą sieciową wifi. Czasami ale to bardzo rzadko traciłem połączenie z internetem w win7 komunikat: ograniczony dostęp wystarczyło zrestartować połączenie i dalej było ok. Próbowałem zmieniać od niej stery ale to nic nie dawało. Dodatkowo podczas instalacji win7 x64 bardzo długo kopiował pliki (dobrą godzinę) gdzie z tej samej instalki na innych lapkach w godzinę niecałą miałem już postawiony system. Myślałem że to wina dysku bo jest jakiś badziewny hitachi. Innych objawów nie zauważyłem. Co radzicie zrobić?
    cyberdelia
    Level 22  
    Facet z serwisu może mieć rację, a Hitachi to moim zdaniem najlepsze dyski;-) . On nie może tego sprawdzić na 100% że uszkodzony jest chipset, w każdym razie jeśli tak jest sytuacja będzie się pogarszać, w końcu zobaczysz tylko czarny ekran po włączeniu laptopa. ale różnie z tym bywa, może po prostu zamówili ci byle jaką baterię i teraz nie chcą się przyznać ;-) i trzeba sprawdzić zasilacz do laptopa.
    lisek
    Service technician RTV
    Zazwyczaj laptopy tej serii samsung np270e5v - ??? to

Quote:
    MB: BA41-02206a
    platforma Lampard14\15int rev1.0
    stby TPS51225b
    KBC MEC1310-nu
    charger BQ24735

(':idea:')
    prawdopodobnie dalej masz uszkodzenie w otoczeniu chargera , skoro nowa bateria nie ładowała się >> tylko rozładowała?!

Podaj pełną nazwę laptopa i obsadę :procesor i grafika.
    scoot
    Level 9  
    lisek wrote:
    Zazwyczaj laptopy tej serii samsung np270e5v - ??? to

Quote:
    platforma Lampard14\15int rev1.0
    stby TPS51225b
    KBC MEC1310-nu
    charger BQ24735

(':idea:')
    prawdopodobnie dalej masz uszkodzenie w otoczeniu chargera , skoro nowa bateria nie ładowała się >> tylko rozładowała?!

Podaj pełną nazwę laptopa i obsadę :procesor i grafika.

samsung np270e5v-x01pl
    cpu intel core i5 3230M
    Nvidia geforce 710 M
    Intel hd 4000

Na innym zasilaczu jest to samo. Postaram się załatwić inną baterię i sprawdzić to
    scoot
    Level 9  
    Sprawdziłem to jeszcze na 2 innych bateriach i jest to samo.
    lisek
    Service technician RTV
    Napisy z MB podaj.
    scoot
    Level 9  
    lisek wrote:
    Napisy z MB podaj.

Możesz dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym napisem? Gdzie to znaleźć?
    lisek
    Service technician RTV
    Na płycie np.

scoot
    Level 9  
    Niestety obecnie nie mam możliwości rozebrania go :/ będę mógł to zrobić dopiero za 2 tygodnie. Może któraś z tych informacji póki co będzie przydatna...

samsung np270e5v-x01pl - brak ładowania mruga dioda na zielono i pomarańczowosamsung np270e5v-x01pl - brak ładowania mruga dioda na zielono i pomarańczowosamsung np270e5v-x01pl - brak ładowania mruga dioda na zielono i pomarańczowo