Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350V5C-S07PL bierze dużo RAM-u po przywróceniu kopii zapasowej

06 Gru 2015 12:33 654 4
  • Poziom 8  
    Na laptopie zaczęły pojawiać się liczne błędy, dlatego postanowiłem przywrócić system do stanu początkowego. Po instalacji systemu windows7 home premium nie mogłem go dobrze obsługiwać, programy zaczęły się zacinać. Zużycie RAM-u przekracza 3gb na 4gb max. W monitorze zasobów zauważyłem, że największe zużycie pamięci zabiera proces svchost.exe (netsvcs). Po jego wyłączeniu zużycie pamięci spadało nawet do 1,2 GB!! Niestety jednak proces ten włącza się automatycznie i zużycie wzrasta ponownie w wolnym tempie aż do maksymalnego zużycia. Czytałem gdzieś że jest to związane z Windows Update, jednak nie jestem pewny co mam robić. W czym tkwi problem? Przecież laptop miał dzisiaj przywracaną kopię zapasową z początku pierwszej instalacji systemu win7... Czy to może wina tego, że system musi zainstalować aktualizacje? Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    A gdybym najpierw zaktualizował win7 a potem wyłączył update to będzie jakaś różnica?
  • Poziom 8  
    Wyłączyłem jakieś 2h temu windows update (prędzej jeszcze skanowałem komputer w poszukiwaniu błędów) i jak na razie to zabiera mi od 1,4 do 1,7 gb RAM-u czyli tak jak było normalnie, nie zaobserwowałem żadnych skoków. Uważam że winowajcą był właśnie windows update. P.S. czy aktualizacje są konieczne dla win7 hp ??